صادرات میوه پاکستان به ایران متوقف شد

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه پاکستان با ابراز نگرانی از صادرات میوه و سبزیجات ایران و هند به این کشور گفت این در حالی است که صدور محصولات کشاورزی پاکستان به این دو کشور متوقف شده است.

صادرات میوه پاکستان به ایران متوقف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی دی نیوز پاکستان، صادرات یک طرفه میوه و سبزیجات از ایران و هند به پاکستان، کشاورزان و صادرکنندگان پاکستانی را نگران کرده است.

عبدالوحید، از صادر کنندگان بزرگ و رئیس اتحادیه صادر کنندگان میوه و سبزی پاکستان گفت، واردات بی رویه میوه و سبزیجات هندی به پاکستان ادامه دارد و این در حالی است که سیل محصولات کشاورزی تولید ایران نیز از سمت مرزهای غربی روانه بازار پاکستان می شود.

وی اضافه کرد صدور محصولات کشاورزی مثل میوه پاکستان به این دو کشور همسایه به دلیل موانع غیر تعرفه ای متعدد ایجاد شده از سوی این دو کشور متوقف شده است.

عبدلوحید ادامه داد: کیفیت مرکبات و سیب زمینی پاکستان بسیار بهتر از محصولات سایر کشورهای منطقه است و در گذشته میلیون ها دلار مرکبات و سیب زمینی از پاکستان به ایران و هند صادر می شد، اما اکنون دست ما را بسته اند.

رئیس اتحادیه صادر کنندگان میوه و سبزی پاکستان گفت، هر زمان که از تجار این دو کشور می خواهیم که اعتبارات اسنادی برای واردات محصولات کشاورزی بگشایند، آنها می گویند هنوز از جانب دولتشان مجوز واردات از پاکستان صادر نشده است.

وی اضافه کرد، ایران از بازار ما استفاده می کند و تجار آنها انواع مختلف محصولات خود را بدون مانع به کشور ما صادر می کنند، اما دولت ایران به بهانه های مختلف دست ما را برای صادرات به این کشور بسته است.

عبدالوحید خاطر نشان کرد: علیرغم وجود تقاضای بسیار زیاد برای محصولات پاکستانی در ایران، دولت این کشور اجازه صدور سیب زمینی و سایر محصولات پاکستانی به ایران را نمی دهد.

وی از دولت پاکستان خواست تا اقداماتی جدی برای حل مشکل ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی به ایران و هند انجام دهد و کشاورزان و صادر کنندگان پاکستانی را از خطر ورشکستگی نجات دهد.

29

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16360

به "صادرات میوه پاکستان به ایران متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات میوه پاکستان به ایران متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید