ظرفیت گیاهان دارویی برای خلق ثروت در فارس منحصر به فرد است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمد صادق حمیدیان در مجمع عمومی موسسین انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیاهان دارویی استان فارس که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار گردید، بیان نمود: استان فارس یکی از استان های برخوردار در حوزه گیاهان دارویی است که اگر سهم ملی صادرات استان از گیاهان دارویی را بالا ببریم این امکان وجود دارد که تشکل ملی گیاهان دارویی را با همکاری پنج استان دیگر به شکل ملی و با مرکزیت شیراز دنبال کنیم.

ظرفیت گیاهان دارویی برای خلق ثروت در فارس منحصر به فرد است

وی اضافه نمود: در حوزه فراوری گیاهان دارویی نیز شاهد برخی رفتارهای نا متعارف هستیم به طوری که گیاهان دارویی با حجم بالای کود شیمیایی رشد و فراوری داده می گردد درحالی که اصالت این گیاهان رشد در محیط ارگانیک است.

حمیدیان اظهارداشت: بهترین حوزه عرضه گیاهان دارویی در جهان، ارگانیک بودن آن است لذا دریافت پروانه های ارگانیک از مراجع بین المللی تایید گردیده، برای فراوریات ما در استان بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه نمود: همچنین فراوری ارگانیک گیاهان دارویی استان فارس کیفیت، فراوری ثروت و جایگاه گیاهان دارویی ما را در بازارهای جهانی بیش از پیش می نماید.

وی ادامه داد: علیرغم پتانسیل های خوبی که در زمینه گیاهان دارویی در استان فارس وجود دارد شاهد اتفاق های ناخوشایند از جمله سودجویی، رقابت ناسالم در بازار هدف، عدم توجه به مکانیزم بازار در عرضه و تقاضا و عدم تعریف اصولی از بازار هدف در حوزه صادرات گیاهان دارویی هستیم که زیبنده این حوزه نیست.

حمیدیان عنوان داشت: باید با نگاه به ارگانیک بودن کالای فراوریی در زمینه گیاهان داویی را به قیمت کالای ارگانیک ور قابتی در بازارهای هدف عرضه گردد.

وی با اشاره به مشکلات در بازار برخی از گیاهان دارویی توضیح داد: یکی از اهداف ما در تشکل انجمن گیاهان دارویی، هم افزایی در جهت خلق ثروت است که در این زمینه حفظ منافع جمع مد نظر است.

حمیدیان اضافه نمود: در زمینه گیاهان دارویی کتاب گزارش سالانه سازمان جهانی در محصولات ارگانیک در اتاق بازرگانی فارس ترجمه گردیده که در این کتاب اطلاعات و موارد قابل توجهی بیان گردیده است که به زودی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

مجمع عمومی موسین انجمن فراوری کنندگان و صادرکنندگان گیاهان دارویی استان فارس تشکیل شد.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: mehrnews.com
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 363

به "ظرفیت گیاهان دارویی برای خلق ثروت در فارس منحصر به فرد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت گیاهان دارویی برای خلق ثروت در فارس منحصر به فرد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید