عراق: آرامش در پایتخت حاکم است؛ کشته شدن معترضان در بغداد کذب است

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اوضاع در بغداد پایتخت عراق را آرام توصیف و تاکید نمود شایعات درباره وقوع تلفات در صفوف معترضان در بغداد نادرست است.

عراق: آرامش در پایتخت حاکم است؛ کشته شدن معترضان در بغداد کذب است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالکریم خلف سحنگوی عادل عبدالمهدی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق امروز یکشنبه اخبار حاکی از وقوع تلفات در صفوف تظاهرات نمایندگان عراقی را تکذیب کرد.

خلف در گفت وگو با تلویزیون دولتی این کشور گفت: اخبار منتشر شده توسط بعضی از طرف های مشکوک مبنی بر تلفات در میان تظاهرات نمایندگان در میدان الخلانی هیچ صحت ندارد و اوضاع در بغداد آرام است.

شاهدان عینی در بغداد درباره وضعیت اعتراضات در این شهر می گویند که در میدان التحریر پس از درگیری های روز گذشته که به نوشته خبرگزاری آناتولی در بغداد هفت کشته بر جای گذاشت، آرامش برقرار شده و کمربندی امنیتی دور میدان الخلانی در بغداد ایجاد شده است. گزارش هایی از بروز درگیری هایی در این میدان منتشر شده است.

به گزارش وبگاه خبری السومریه نیوز، شورای عالی قضایی عراق هم روز یکشنبه از نیروهای سیاسی ، دولت و تظاهرات نمایندگان مسالمت جو خواست که بر روی نقشه راه تهیه شده توسط مرجع عالیقدر دینی عراق که در خطبه نماز آدینه اخیر بیان شد، کار نمایند.

این شورا نیروهای امنیتی را ملزم به حفظ امنیت و نظم و متوسل نشدن به خشونت علیه معترضین کرد و گفت: تظاهرات نمایندگان هم باید مسالمت آمیز بودن اعتراضات خود را حفظ نمایند.

شورای عالی قضایی عراق امروز چهاردهمین جلسه خود رابه منظور آنالیز موضوع تظاهرات در این کشور برگزار کرد.

در بیانیه این شورا همچنین از تظاهرات نمایندگان خواسته شده است به بعضی فرصت سوء استفاده از اعتراضات و تعرض به اموال عمومی و خصوصی را ندهند تا چهره متمدن و مسالمت آمیز تظاهرات عراق تخریب نشود.

این شورا از کمیته های تحقیق قضایی که در استان ها درباره وقایع حمله به تظاهرات نمایندگان تشکیل شده است خواست تحقیق از متهمان بازداشتی و کسانی که حکم دستگیری آنها صادر شده سریع تر تکمیل نمایند و مجرمین را برای محاکمه و آنهایی را که به اموال عمومی و خصوصی آسیب زدند برای مجازات مطابق با قانون تحویل دهند.

ص

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15632

به "عراق: آرامش در پایتخت حاکم است؛ کشته شدن معترضان در بغداد کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق: آرامش در پایتخت حاکم است؛ کشته شدن معترضان در بغداد کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید