عربستان، افشاگری شهروند سعودی درباره گروگان گیری فرزندانش توسط آل سعود

به گزارش بلاگ پو، یک شهروند سعودی از گروگان گیری فرزندانش توسط آل سعود جهت وادار کردن وی برای بازگشت به عربستان اطلاع داد.

عربستان، افشاگری شهروند سعودی درباره گروگان گیری فرزندانش توسط آل سعود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، رژیم سعودی از هیچ تلاشی برای سرکوب معارضان و مخالفان خود دریغ نمی نماید تاجایی که با گروگان دریافت فرزندان مخالفان سعودی، آن ها را وادار می نماید تا به عربستان برگردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این زمینه ، حمد السدیری ، شهروند سعودی فاش کرد که رژیم سعودی فرزندان وی را به زور بازداشت نموده تا آن ها را به عربستان بازگرداند و از کمیسیون فدرال آزادی بین المللی مذهبی آمریکا درخواست نموده تا به او یاری کند فرزندانش را نزد وی بازگرداند.

السدیری در یک پیغام ویدیویی در حساب توئیتر خود گفت که او قبلاً در 22 ژوئیه 2019 به دولت ایالات متحده از ممنوع السفر بودن فرزندانش نایف و نور گفته بود.

وی در ادامه تاکید نمود که دولت سعودی میخواهد وی را از دیدن فرزندانش محروم کند و فرزندانم پس از ورود به عربستان از حقوق اجتماعی، سیاسی و مذهبی محروم خواهند شد و همچنین رژیم سعودی آن ها را ممنوع السفر می نماید.

السدیری پیش از این نوشته بود که عربستان سعودی تنها به سرقت نفت و اموال سعودی اکتفا نمی نماید؛بلکه بچه ها آن ها را نیز می دزدد؛ چرا که از انتقاد والدین بچه ها از رژیم آل سعود خشمگین می گردد و این در سایه حمایت آمریکا از عربستان است که امیدوارم این حمایت به زودی انتها یابد.

دولت رژیم سعودی همسر السدیری را به زور وادار به طلاق کرد و فرزندانش را به گروگان گرفت تا اینکه وی خود را تسلیم رژیم سعودی کند.

رژیم سعودی خودسرانه فرزندان السدیری را بازداشت نموده تا وی را مجبور به بازگشت به عربستان کند تا به سرنوشتی مشابه جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی دچار نگردد. این همان اقدامات رژیم جنایتکار سعودی است که مخالفان خود را سرکش می داند ،مخالفانی که به دنبال اصلاح کشور هستند .مقامات سعودی زندانیان آزادی بیان در زندان های سعودی تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار می دهند.

موضوع سرکوب گری و مسئله نقض حقوق بشر آل سعود در محافل مختلف بین المللی در صدر واقع شده است و این شرایط پس از به قدرت رسیدن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به مراتب بدتر شد و با وجود اصلاحات ظاهری محمد بن سلمان به ویژه پس از قتل جمال خاشقجی سرکوبگری به یک روش معمول برای سرکوب صداهای مخالفان، منتقدان و مدافعان حقوق بشری در این کشور قرار می گیرد که یکی از شیوه های این سرکوب گری گروگان دریافت فرزندان این مخالفان است تا آن ها را وادار به تسلیم شدن کند.

همچنین گزارش هایی توسط سازمان های حقوق بشری درباره زندان های مخوف عربستان منتشر می گردد که افراد بازداشت شده در آنها به ویژه زندانیان آزادی بیان در معرض انواع شکنجه های غیرانسانی قرار دارند.

سازمان عفو بین الملل 25 ژانویه امسال میلادی گزارش داد که در حال حاضر 30 هزار زندانی سیاسی در عربستان وجود دارد که هنوز دادگاهی برای محاکمه اغلب آنها تشکیل نشده و این افراد سالها بدون تعیین شدن اتهامشان در زندان به سر می برند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 43547

به "عربستان، افشاگری شهروند سعودی درباره گروگان گیری فرزندانش توسط آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، افشاگری شهروند سعودی درباره گروگان گیری فرزندانش توسط آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید