علائم کرونا اُمیکرون کی پدیدار می گردد؟

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/خراسان شمالی کارشناس بیماری های تنفسی و ویروس کرونای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: محققان معتقدند که علائم مربوط به گونه اُمیکرون ممکن است غیرعادی تر و متفاوت تر باشد.

علائم کرونا اُمیکرون کی پدیدار می گردد؟

پسندیده در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: علائم کلاسیک بیماری کووید-19 شامل تب، خستگی، سرفه مداوم و از دست دادن حس بویایی و چشایی می گردد، اما محققان معتقدند که علائم مربوط به گونه اومیکرون ممکن است غیرعادی تر و متفاوت تر باشد.

وی اضافه کرد: متخصصان معتقدند که علائم گونه اُمیکرون ویروس کرونا خفیف است و شامل خارش گلو، خستگی و بدن درد می گردد که با گذر زمان بهبود پیدا می نماید.

پسندیده ادامه داد: نتایج مطالعات اجرا شده نشان می دهد که تعریق شبانه نیز جز علائم گونه اُمیکرون در نظر گرفته می گردد که معمولاً با بدن درد زیاد همراه است.

وی در پاسخ به این سوال که دوره نهفتگی بیماری کووید -19 چقدر است؟ بیان نمود: سازمان دنیای بهداشت (WHO) اعلام نموده که به طور میانه پنج تا 6 روز طول می کشد تا علائم فرد مبتلا به بیماری کووید -19 بروز پیدا کند، البته ممکن است این دوره زمانی تا 14 روز نیز طول بکشد.

پسندیده ادامه داد: متخصصان معتقدند که افراد آلوده به ویروس کرونا می توانند تقریباً دو روز قبل از آغاز علائم تا 10 روز پس از آن ناقل بیماری باشند، حتی افرادی که به کرونای بدون علامت دچار شده اند نیز می توانند ویروس کرونا را به دیگران منتقل نمایند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا علائم کرونا اُمیکرون زودتر از گونه های دیگر پدیدار می گردد؟ گفت: تعداد مبتلایان به گونه اُمیکرون ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی در سراسر دنیا افزایش پیدا کرد، در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد، متخصصان معتقدند که علائم گونه اُمیکرون زودتر از گونه های دیگر پدیدار می گردد.

کارشناس بیماری های تنفسی و ویروس کرونای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اضافه کرد: نتایج یک مطالعه اجرا شده نشان می دهد که علائم گونه اُمیکرون ویروس کرونا در مقایسه با گونه دلتا زودتر پدیدار می گردد و احتمال کوتاه بودن دوره نهفتگی گونه اومیکرون ویروس کرونا یکی از دلایل اندازه انتقال بالای آن است.

وی در پاسخ به این سوال که افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده اند باید چه اقداماتی انجام دهند؟ اظهارکرد: افرادی که به بیماری کووید -19 آلوده شده می شوند تقریباً از دو روز قبل از آغاز علائم تا 10 روز پس از آن می توانند ویروس را به دیگران منتقل نمایند.

پسندیده ادامه داد: اگر با یک فرد مبتلا به بیماری کووید -19 در تماس بوده اید باید خود را قرنطینه کنید و آزمایش کرونا انجام دهید تا متوجه شوید که به ویروس کرونا آلوده شده اید یا خیر؟ و افراد نباید تا معین شدن تست کرونای خود با دیگران در ارتباط باشند.

وی گفت: در صورت مثبت بودن تست کرونا، باید خود را قرنطینه کنید، علائم خود را زیر نظر بگیرید، اگر دچار تنگی نفس، درد قفسه سینه، مسائل تنفسی یا کمبود اکسیژن شدید نیز فوراً به پزشک مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 59460

به "علائم کرونا اُمیکرون کی پدیدار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کرونا اُمیکرون کی پدیدار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید