علیرغم تیراندازی های مرگبار، محدودیت حمل سلاح در تگزاس برداشته شد

به گزارش بلاگ پو، علیرغم تیراندازی مرگبار اخیر در شهر ال پاسو تگزاس که بیش از 20 کشته برجای گذاشت، مقامات این ایالت، قوانین مربوط به حمل سلاح را تسهیل کردند.

علیرغم تیراندازی های مرگبار، محدودیت حمل سلاح در تگزاس برداشته شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مجموعه ای از قوانین جدید حمل سلاح در ماه آینده میلادی (سپتامبر) در ایالت تگزاس آمریکا اجرایی می گردد و طبق آن محدودیت حمل سلاح در یکی از ایالاتی که چهار حادثه از 10 حادثه مرگبار تیراندازی گسترده در تاریخ جدید آمریکا را به نام خود ثبت نموده است، کاهش می یابد.

شبکه سی ان ان در این گزارش نوشت، این قوانین قبل از حادثه مرگبار هفته گذشته شهر ال پاسو ایالت تگزاس به تصویب درآمده بود و مطابق آن از تاریخ اول سپتامبر (10 شهریور ماه) حمل سلاح در کلیساها و مدارس ایالت تگزاس آزاد می گردد.

قانون جدید کاهش محدودیت حمل سلاح در ایالت تگزاس، به مالکان سلاح از جمله کارکنان مدارس اجازه می دهد تا با سلاح وارد مدارس و کلیساها شوند.

گروههای حقوق بشری و مخالف آزادی حمل سلاح به اجرایی شدن این قانون از اول سپتامبر اعتراض نموده اند به طوریکه کریس براون رئیس گروه حامی جلوگیری از خشونت های مربوط به سلاح گفت: بسیاری از ایالات آمریکا، در دو سال گذشته، فرصت پیدا کردند تا از تراژدی های لاس وگاس، ساترلند اسپرینگز و پارکلند درس بگیرند.....قانونگذاران تگزاس، به جای آنکه بر دور نگه داشتن سلاح از دستان افراد خطرناک تمرکز کند و یا حتی بر ذخیره امن سلاح تأکید کند، برنامه های انجمن ملی سلاح آمریکا (NRA) را تقویت می نماید و بدون درنظر دریافت خطرات و هزینه هایی که برای امنیت وجود دارد، بقیه را به حمل سلاح در همه جا ترغیب می نماید.

تیراندازی ال پاسو، 249امین مورد از تیراندازی های گسترده تنها در سال 2019 بوده است که در آن یک فرد راستگرای افراطی با تیراندازی کور، جان 22 نفر را گرفت و 24 تن دیگر را زخمی کرد. (جزئیات بیشتر)

بعضی تحلیلگران، قوانین مربوط به حمل اسلحه در آمریکا که تحت سلطه کارتلهای تجارت اسلحه است را از عوامل زمینه ساز بروز چنین حواث مرگباری میدانند. ترامپ از مخالفان سرسخت تغییر قوانین مربوط به حمل اسلحه در ایالات متحده است.

م

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9970

به "علیرغم تیراندازی های مرگبار، محدودیت حمل سلاح در تگزاس برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرغم تیراندازی های مرگبار، محدودیت حمل سلاح در تگزاس برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید