فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان

به گزارش بلاگ پو، کمیسیون امنیت داخلی مجلس افغانستان گزارش داد که کنترل 5 شهرستان فراه در دست طالبان است و در بازار سیاه این ولایت خودروهای زرهی هاموی به فروش می رسد.

فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش دفتر منطقه ای بلاگ پو، کمیسیون امنیت داخلی مجلس افغانستان در گزارشی تازه از شرایط امنیتی فراه بیان کرد که از مجموع شهرستان های این ولایت 5 شهرستان تحت کنترل طالبان است.

این کمیسیون اخیراً هیئتی را نیز برای آنالیز شرایط فرماندهی پلیس، لشکر دوم سپاه ظفر و ریاست امنیت ملی فراه به این ولایت اعزام نموده بود.

براساس گزارش این هیئت، تسلیحات و خودروهای نظامی از جمله خودروهای زرهی هاموی در آدینه بازار فراه به فروش می رسد.

والی فراه به این هیئت که این خودروها توسط مافیا خریداری شده و سپسس در اختیار طالبان قرار می گیرد.

گزارش مذکور اما درباره هویت افرادی که این خودروهای زرهی را در بازار به فروش می رسانند جزئیاتی نداده است.

به گزارش جمهور، به غیر از مرکز ولایت فراه در شعاع 10 کیلومتری آن ناامنی وجود دارد و از 10 شهرستان این ولایت نیز 5 ولایت بکواه، گلستان، خاک سفید، بالابلوک و شیب کوه تحت کنترل طالبان است.

جمهور می افزاید که پاسگاه های امنیتی در شهرستانهای پشت کوه و قلعه کاه نیز در محاصره طالبان است و امکان تامین تدارکات آن ها به وسیله زمینی وجود ندارد.

طالبان در فراه همچنین از تجهیزات پیشرفته نظامی از جمله تفنگ های دوربین دار و دید در شب استفاده می نمایند و از نیروهای امنیتی که به نسبت آن ها تجهیزات کمتری دارند تلفات می گیرند.

فراه در سال های اخیر به دلیل اهمیت بالای استراتژیک برای طالبان به یکی از ولایت های ناامن افغانستان تبدیل شده و مرکز آن نیز بارها در آستانه سقوط قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 18908

به "فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید