فریاد پیروزی علیه کرونا ناپختگی است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به دست کم گرفتن ویروس کرونا هشدار داد و گفت اعلام پیروزی علیه کووید 19 را ناشی از ناپختگی است.

فریاد پیروزی علیه کرونا ناپختگی است

تدروس ادهانومگ گفت: خیلی زود است بخواهیم ادعای پیروزی علیه این بیماری را فریاد بزنیم و کوشش های خود برای محدود کردن انتقال این ویروس را نیمه کاره رها کنیم.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با ابراز نگرانی از فرایند رو به رشد مرگ و میر در بیشتر منطقه ها جهان خواهان رعایت بیشتر جوانب احتیاط شد.

این درحالیست که تعدادی از کشورهای جهان به ویژه در اروپا فرایند کاهش محدودیت های کرونایی را یا شروع نموده اند یا قرار است در آینده نزدیک شروع نمایند. به عنوان مثال در فرانسه از 2 فوریه زدن ماسک در فضای بیرون یا دورکاری دیگر اجباری نیست. کشورهایی نظیر فرانسه نرخ بالای واکسیناسیون و بعلاوه نگرانی کمتر از کشنده بودن اومیکرون نسبت به سویه های قبلی، به سیاست کاهش محدودیت ها روی می آورند، در حالی که موارد ابتلا روزانه در فرانسه فرایند تصاعدی دارد.

سازمان جهانی بهداشت می گوید اشاعه اومیکرون تنها طی 10 هفته گذشته موجب ابتلای 90 میلیون نفر به بیماری کووید شده و به اعتقاد دکتر تدروس ادهانوم افزایش تعداد موارد ابتلا لاجرم به معنای افزایش تعداد قربانیان خواهد بود. از نظر رئیس سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا یک ویروس خطرناک است و این پیامی است که وی کوشش نموده از ابتدای همه گیری به جهانیان منتقل کند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه ویروس کرونا همچنان در حال تحول و تغییرشکل است گفت، شاهد تحول در واکسن ها هم خواهیم بود. او اضافه نمود: اگر این ویروس و عملکرد آن را خوب نشناسیم نمی توانیم با آن مبارزه کنیم.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60817

به "فریاد پیروزی علیه کرونا ناپختگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریاد پیروزی علیه کرونا ناپختگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید