لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای درمان سرطان

به گزارش بلاگ پو، معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: براساس ساختار جامع نظام بیمه ای کشور سازمان بیمه سلامت مکلف به کنترل و مدیریت هزینه های درمانی در راستای عملیاتی شدن سیاست های وزارت بهداشت است.

لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای درمان سرطان

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید مرتضی ادیانی با اشاره به افزایش هزینه بیماران سرطانی و لزوم اختصاص اعتبار ویژه به این بیماران در شرایط موجود کشور، گفت: با توجه به کمبود منابع اگر موفق شویم تا افرادی که استطاعت مالی دارند، در پرداخت حق بیمه خود مشارکت داشته باشند و بیمه رایگان خود را حذف نمایند، می توان خدمات بهتری را به بیمه شدگان به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج ارائه داد. هر چند که حذف هم پوشانی بیمه ای و پوشش بیمه رایگان تنها برای افراد نیازمند جامعه در دستور کار این سازمان قرار گرفته است ولی با فرهنگ سازی، زودتر می توان به این هدف دست یافت.

ادیانی گفت: برای استمرار خدمات بیمه ای به بیماران خاص و سرطانی در کشور به نظام بیمه ای نیازمندیم که بتواند از پوشش قابل قبول و خوبی برخوردار باشد. شناسایی و تحت پوشش قرار دادن این گروه آسیب پذیر و ارائه خدمات به ویژه به اقشار محروم جامعه از افتخارات سازمان بیمه سلامت ایران طی سال های گذشته بوده است که در این رابطه رعایت و ساماندهی سقف کمی و کیفی خدمات در مراکز دولتی امری بدیهی و قابل تامل است.

وی در ادامه بر پیشگیری نیز تاکید نمود و اضافه نمود: باید بدانیم که بسیاری از سرطان ها قابل پیشگیری و کنترل هستند و در صورتی که آزمایش های غربالگری به موقع انجام گردد، می توان با کنترل، تشخیص و درمان به موقع موفق عمل کرد که در این راستا اقداماتی در بیمه سلامت و وزارت بهداشت در حال اجرا است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، ادیانی گفت: مصرف دخانیات، آلودگی هوا، تغذیه نامناسب، کم تحرکی، استرس و ... از جمله عوامل موثر در بروز انواع سرطان ها است که با فرهنگ سازی می توان از آن پیشگیری کرد. همچنین عدم پیگیری معاینات دوره ای و انجام آزمایش های منظم و همچنین به صورت بسیار چشم گیر عدم ارتباط دقیق با پزشک خانواده در بروز این قبیل بیماری ها موثر است که با توجه به آن می توان از بسیاری از هزینه های غیر ضروری به بیمار و نظام سلامت کشور جلوگیری کرد.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: با علم بر اینکه می دانیم مشکلات در این حیطه کم نیستند، اما باید با به کارگیری راهبردهای طرح تحول سلامت و یکسان سازی روش ها و دستورالعمل های ارائه گردیده منابع را به سمتی راهنمایی کنیم تا صیانت از حقوق بیمه شدگان واقعی جایگزین خدمات بیمه های افراد غیر نیازمند نگردد و افراد نیازمند واقعی بتواند از خدمات این نوع بیمه که به نوبه خود تحولی در نظام بیمه ای کشور ایجاد نموده است، بهره مند گردد.

ادیانی در انتها گفت: براساس ساختار جامع نظام بیمه ای کشور سازمان بیمه سلامت مکلف به کنترل و مدیریت هزینه های درمانی در راستای عملیاتی شدن سیاست های وزارت بهداشت است تا با مدیریت بهینه شاهد استمرار و ارتقاء خدمات دهی در کشور طی سال های آتی باشیم. هر چند که این اقدامات نیازمند حمایت دولت و مجلس است تا بهتر از قبل خدمات به بیماران ارائه گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 1142

به "لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای درمان سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای درمان سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید