لغو قانون منع آمد و شد در عراق

به گزارش بلاگ پو، پس از اینکه نخست وزیر عراق دستور لغو ممنوعیت آمد و شد در بغداد و برخی استان های جنوبی را از پنج صبح امروز (شنبه) صادر کرد، خیابان های بغداد شاهد رفت و آمدهای محدودی بود.

لغو قانون منع آمد و شد در عراق

خبرنگار الجزیره گزارش داد، در پی لغو وضعیت فوق العاده سه پل از پنج پلی که به مرکز بغداد منتهی می شوند باز شده اند. البته مقامات همچنان پل التحریر و السنک را که مرکز بغداد را به منطقه الخضراء (سبز) مرتبط می سازد، همچنان بسته اند.

خبرنگار این شبکه ماهواره ای افزود: مقامات عراقی به مردم اجازه عبور و مرور در دو میدان السنک و التحریر را داده اند اما نیروهای امنیتی همچنان در مسیرهای منتهی به این دو میدان مستقر هستند.

خبرنگار آناتولی نیز در بغداد اظهار کرد: در پی لغو قانون منع آمد و شد از سوی مقامات دولت عراق رفت و آمد محدودی در بغداد مشاهده می شود.

مقامات امنیتی ممنوعیت آمد و شد کاملی را در بغداد از صبح پنج شنبه اعمال کرده و استانداران مخیر به اتخاذ تصمیم درباره اعلام قانون منع آمد و شد در استان هایشان شده بودند.

این ممنوعیت آمد و شد در بغداد در پی درگیری هایی پراکنده در برخی شهرهای عراق لحاظ شده بود.

همچنین کمیسیون حقوق بشر عراق وابسته به دولت امروز تعداد کشته ها را 93 تن و زخمی ها را 4000 تن برآورد کرد.

در این راستا اتحادیه عرب نیز دولت عراق را به حفظ آرامش و شروع فوری مذاکرات جدی برای پایان دادن به عوامل تظاهرات فراخواند.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13065

به "لغو قانون منع آمد و شد در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو قانون منع آمد و شد در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید