مسئول تحریم نفتی ایران از وزارت خارجه آمریکا می رود

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: رئیس اداره دیپلماسی انرژی وزارت امور خارجه آمریکا که نقشی موثر در متقاعد کردن کشورهایی همچون چین، هند و ژاپن برای پیروی از تحریم نفتی آمریکا علیه ایران داشت در ماه آگوست از سمت خود استعفا می دهد.

مسئول تحریم نفتی ایران از وزارت خارجه آمریکا می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات آگاه آمریکایی گفتند، رئیس اداره دیپلماسی انرژی وزارت امور خارجه آمریکا پس از ایفای نقشی موثر در متقاعد کردن کشورهایی همچون چین، هند و ژاپن به همکاری با تحریم های نفتی غرب علیه ایران، در ماه اگوست از سمت خود کناره گیری می نماید.

پس از تاسیس دفتر منابع انرژی در سال 2011، کارلوس پاسکوال، یکی از بازیگران مهم در کوشش های آمریکا برای وضع تحریم های سختگیرانه علیه ایران بود.

وزارت امور خارجه آمریکا اظهار داشت، پاسکوال تصمیم گرفته است به زندگی شخصی اش برگردد.

وی برای هموار کردن جهت تحریم هایی که فراوری نفت ایران را کاهش داد، به همراه مقاماتی از وزارتخانه های خزانه داری و بازرگانی آمریکا، به کشورهای مختلفی در آسیا، اروپا و خاورمیانه سفر کرد.

پاسکوال همچنین در شرایطی مدیریت اداره دیپلماسی انرژی را بر عهده داشت که آمریکا به یک فراوری کننده بسیار بزرگتر نفت و گاز تبدیل شد. پیش بینی می گردد که آمریکا به زودی با پیشی دریافت از روسیه و عربستان به بزرگترین فراوری کننده نفت دنیا تبدیل گردد.

جانشین پاسکوال احتمالا با مسائل دشواری در حوزه دیپلماسی انرژی در مناطق مختلف و از جمله عراق روبرو خواهد بود، یعنی جایی که تروریست های وابسته به القاعده این هفته شهرهایی در شمال این کشور را به تصرف خود درآوردند.

83

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14425

به "مسئول تحریم نفتی ایران از وزارت خارجه آمریکا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول تحریم نفتی ایران از وزارت خارجه آمریکا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید