معاون وزیر گردشگری در بیرجند: شهر های کشور از لحاظ گردشگری رتبه بندی می گردد

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهر های کشور به لحاظ مزیت گردشگری رتبه بندی می شوند تا یک مزیت رقابتی بین استان ها به وجود بیاید.

معاون وزیر گردشگری در بیرجند: شهر های کشور از لحاظ گردشگری رتبه بندی می گردد

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش ، ولی تیموری شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از نقاط گردشگری استان در جمع خبرنگاران بیرجند اظهارداشت: شهر های کشور به لحاظ مزیت گردشگری رتبه بندی می شوند تا یک مزیت رقابتی بین استان ها به وجود بیاید که این رتبه بندی بر اساس مسائل مختلف، چون میزان فعالیت مسئولان منطقه و معرفی جاذبه های گردشگری ارزیابی می گردد.

او با بیان اینکه در این طرح زمینه رقابت بین استان ها فراهم می گردد، گفت: همچنین اجرای این طرح سبب می گردد که هر استان در زمینه معرفی جاذبه های گردشگری و تبلیغات بیشتر کار کند.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی این استان باید از ظرفیت هتل ها برای میهمانان خود استفاده نمایند، اضافه کرد: این امر سبب افزایش انگیزه سرمایه گذاران و هتل داران می گردد.

تیموری با بیان اینکه مشکل زیرساختی در بخش گردشگری کشور وجود ندارد، اعلام کرد: مهمترین مشکل بخش گردشگری، شانتاژ های خبری علیه ایران است که سبب شده گردشگران نسبت به سفر به این کشور تردید نمایند.

او با بیان اینکه برند ملی گردشگری در حال آماده شدن است، گفت: اولویت اصلی کشور جاذبه های تاریخی نیست بلکه مهمان پذیری مردم بزرگترین جذابیت گردشگری ایران است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: نمی توان برای خراسان جنوبی لفظ محرومیت و استان کم برخوردار استفاده کرد چراکه این استان کاملا برخوردار است و باید کوشش گردد تا صندلی خود را پیدا کند که در این راستا معرفی جاذبه های گردشگری این استان باید در دستور کار قرار گیرد.

تیموری با اشاره به اینکه اقتصاد گردشگری یکی از حوزه های مغفول مانده در کشور است، گفت: هم از بعد مالی و هم از بعد فرهنگی ظرفیت گردشگری بهترین ابزار است که می توانیم با این وسیله، فرهنگ، هویت و ارزش های ایران را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری نشاط خود را دارد، توضیح داد: امروز در خراسان جنوبی 8 پروژه افتتاح و کلنگ زنی شد که نشان می دهد حوزه گردشگری یک ظرفیت مالی برای سرمایه گذاران دارد و توانسته آن ها را جذب کند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه به دنبال توزیع گردشگری در استان های مختلف هستیم، گفت: اینکه گردشگر نقاط خاصی از کشور را انتخاب می نماید و بعضی نقاط دارای ظرفیت را مورد بی توجهی قرار می دهد با پراکنش جاذبه ها و تنوع اقلیم کشور خوانا نیست.

تیموری ادامه داد: سال گذشته گردشگران ورودی به کشور 52 درصد رشد داشته که البته ظرفیت گردشگری ایران به مراتب بالاتر از این میزان است که با اجماع و نگرش کلان مقامات و مسئولان عالی کشور باید از این مزیت مطلق بیشتر استفاده گردد.

وی یادآور شد: سیاست ما در کشور به سمت توزیع سفر در کشور است چراکه کاهش فقر و محرومیت از آثارصنعت گردشگری است و وقتی این سیاست اجرا می گردد هر ایرانی باید بداند که برای سفر تنها نقاط خاصی وجود ندارد و همه ایران دارای ظرفیت ها و جاذبه های خاصی است.

پ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 بهمن 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17842

به "معاون وزیر گردشگری در بیرجند: شهر های کشور از لحاظ گردشگری رتبه بندی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر گردشگری در بیرجند: شهر های کشور از لحاظ گردشگری رتبه بندی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید