معرفی 359 طرح صنایع دستی به بانک های استان، حمایت از استارت آپ ها

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، محمود باقری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: در مجموع 773 طرح به کارگروه گرشگری استان ارسال شد که از این تعداد 359 طرح صنایع دستی و 44 طرح گردشگری به بانک ها معرفی گردیده است.

معرفی 359 طرح صنایع دستی به بانک های استان، حمایت از استارت آپ ها

باقری با بیان اینکه پیش بینی اشتغال 359 طرح صنایع دستی 986 نفر است، ابراز داشت: تاکنون 7 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات طرح های صنایع دستی توسط بانک ها انجام گردیده است.

وی اضافه نمود: در حوزه طرح های گردشگری نیز 69 طرح در کارگروه مصوب شد که 44 طرح با پیش بینی ظرفیت اشتغال زایی 876 نفر به بانک ها معرفی گردیده و پرداخت 4 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها را نیز داشته ایم.

باقری با اشاره به اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی واگذاری چندین پروژه به بخش خصوصی انجام گردیده است، اظهار کرد: در سال 96 و ابتدای سال 97 شش طرح با پیشرفت های 40 تا 60 درصد به بخش خصوصی واگذار گردیده است.

وی اعتماد به بخش خصوصی را لازمه توسعه بخش های مختلف دانست و گفت: 15 میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در این پروژه هاست.

باقری اعلام کرد: همچنین 12 طرح بخش گردشگری برای واگذاری به بخش خصوصی آماده گردیده است.

وی اضافه نمود: طی هفته گردشگری کلنگ زنی دو پروژه گردشگری با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با تاکید بر اجرای طرح جامع گردشگری استان، ابراز داشت: همچنین طرح آمایش سرزمین نقش محسوسی در توسعه استان و تحقق محورهای توسعه استان دارد که توجه اعتباری در این محور به حوزه هایی مانند گردشگری به عنوان محور توسعه استان لازم است.

وی اضافه نمود: باید محورهای توسعه با در نظر دریافت توزیع اعتبارات باشد و توجه به بخش های مهم در توسعه را در بخش اعتباری نیز عملیاتی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان به حرکت گردشگری به سمت پایه های الکترونیک محور اشاره نمود و گفت: امروزه نگاه به توسعه در بخس های گردشگری نیز تغییر نموده و نقش ایده های نو با تکیه بر ظرفیت های الکترونیک محسوس است.

باقری اشتغال زایی استارت آپ محور را از هدفگذاری های بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دانست و اعلام کرد: در همین راستا در قالب فراخوان احصای 12 طرح عملیاتی شد که عمده طرح های معرفی گردیده بر پایه نرم افزارهای جامع گردشگری بود.

باقری گفت: حمایت های مالی از استارت آپ ها و ایده های نو با هدف عملیاتی کردن طرح ها و برنامه های این حوزه و اشتغال زایی بر اساس ظرفیت ها انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، در انتها این نشست از چند جوان فعال صنایع دستی و گردشگری استان تجلیل شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 1892

به "معرفی 359 طرح صنایع دستی به بانک های استان، حمایت از استارت آپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 359 طرح صنایع دستی به بانک های استان، حمایت از استارت آپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید