معلمان بازنشسته در صورت تمایل می توانند ادامه خدمت بدهند

به گزارش خبرنگاران، علی الهیار ترکمن در حاشیه برگزاری گردهمایی مشترک مدیران مدرسه های کاشان به خبرنگاران گفت: مطالبات اصلی فرهنگیان در سال گذشته 9 هزار و 480 میلیارد ریال بود که از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار و 800 میلیارد ریال در 2 نوبت پرداخت گردیده است.

معلمان بازنشسته در صورت تمایل می توانند ادامه خدمت بدهند

وی همچنین با اشاره به مطالبات پیش از سال های 1390 و 91 فرهنگیان اضافه نمود: به استناد ماده یک قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر، برای تعیین شدن بدهی ها، دولت موظف گردیده است تا پس از هماهنگی با اداره های کل خزانه داری استان ها و ثبت بدهی ها در یک سامانه جامع، نتیجه گیری قطعی انجام دهد و ردیف تعیینی در بودجه برای آن پیشنهاد کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش وپرورش همچنین درباره کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه گفت: به استناد ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری، این اختیار وجود دارد تا فرهنگیان بازنشسته متقاضی ادامه خدمت بالاتر از 30 سال را همچنان به کار بگیریم.

وی افزود: اوج استخدام های وزارت آموزش وپرورش بین سال های 1365 تا 73 بود اما در سال های 1395 و 96 نزدیک به 79 هزار و 600 نفر بازنشسته شدند و تا انتها امسال نیز 52 هزار و 700 نفر از فرهنگیان مشمول شرایط بازنشستگی خواهند شد.

نزدیک به 928 هزار نفر نیرو شامل 54 درصد زن و 46 درصد مرد (اعم از معلم، مدیر، کارمند اداری، نیروی تخصصی، خدماتی و سرایداری) در وزارت آموزش و پرورش خدمت می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معلمان بازنشسته در صورت تمایل می توانند ادامه خدمت بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان بازنشسته در صورت تمایل می توانند ادامه خدمت بدهند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید