موسوی خطاب به همتای فرانسوی: تا وقتی به تعهدات برجامی متعهد باشید ما هم متعهدیم

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به همتای فرانسوی گفت: تا زمانی که به اجرای تعهدات خود در برجام متعهد باشید، متعهد می مانیم و تعهداتمان را هم دقیقا مشابه شما اجرا می کنیم.

موسوی خطاب به همتای فرانسوی: تا وقتی به تعهدات برجامی متعهد باشید ما هم متعهدیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به همتای فرانسوی گفت: تا زمانی که به اجرای تعهدات خود در برجام متعهد باشید، متعهد می مانیم و تعهدات مان را هم دقیقا مشابه شما اجرا می کنیم.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به تصمیم ایران برای تعلیق اجرای بعضی از تعهداتش ذیل برجام، مدعی شد که این اقدام حاصلی برای تهران نخواهد داشت.

آگنس وون در مول سخنگوی وزارت خارجه فرانسه که در نشست خبری روزانه در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: ایران با ترک توافق وین هیچ چیز به دست نمی آورد.

وی اضافه نمود: زیر سؤال بردن [توافق] تنها به تشدید تنش هایی منجر می گردد که پیش از این هم در منطقه وجود داشته است. به همین دلیل است که فرانسه به همراه شرکای اروپایی خود قویا از ایران خواسته تجاوز از سقف غنی سازی را بدون تأخیر به عقب بازگردانده و از هر اقدام دیگری که ممکن است تعهدات هسته ای این کشور را تضعیف کند، خودداری کند.(اینجا بخوانید)

دهم تیر ماه امسال یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار فارس (+) اعلام نمود که سقف اورانیوم غنی شده 3.67 درصد ایران از مرز 300 کیلوگرم عبور نموده و پس از آن هم آژانس بین المللی انرژی اتمی این موضوع را تأیید کرد. این اقدام ایران در راستای گام اول بیانیه 18 اردیبهشت شورای عالی امنیت ملی در مورد توقف بعضی تعهدات برجامی اجرا شده است. شورای عالی امنیت ملی ایران در این بیانیه با اعلام اینکه دیگر متعهد به رعایت محدویت های مربوط به نگهداری ذخایر اورانیوم غنی شده و ذخایر آب سنگین نخواهد بود، به طرف های باقیمانده در برجام فرصت 60 روزه ای داد که تعهدات بانکی و نفتی خود در قبال ایران را اجرا نمایند و تأکید شد در غیر این صورت ایران گام دوم را با قاطعیت برخواهد داشت. براساس گام دوم، جمهوری اسلامی ایران رعایت محدودیت های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد نمود.(بیشتر بخوانید)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8613

به "موسوی خطاب به همتای فرانسوی: تا وقتی به تعهدات برجامی متعهد باشید ما هم متعهدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی خطاب به همتای فرانسوی: تا وقتی به تعهدات برجامی متعهد باشید ما هم متعهدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید