میوه 20 درصد ارزان می گردد ، وزارت جهاد فشل ترین وزارتخانه است

به گزارش بلاگ پو، رئیس اتحادیه بارفروشان از ارزان شدن میوه تا هفته آینده به دلیل رجحان محصول و نبود تقاضای خرید اطلاع داد.

میوه 20 درصد ارزان می گردد ، وزارت جهاد فشل ترین وزارتخانه است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد، بیان نمود: در حال حاضر کشت فراوان و بار در میدان رجحان گرفته است، اما برای خرید استقبالی نشده است چراکه همچنان میوه ها گران است.

دارایی نژاد به عنوان نمونه قیمت گیلاس را در میدان بین 20 تا 30 در هر کیلو تخمین زد و افزود: گیلاس معمولی تا 20 هزار تومان فروخته می گردد.

وی نسبت به ناتوانی در خرید میوه از سوی مردم، احساس شرمندگی کرد و گفت: کرایه حمل یا سبد و طناب و کاغذ برای بسته بندی بسیار گران است که در مجموع بر قیمت تاثیر می گذارد.

وی افزود: متاسفانه همه این مبالغ دست به دست هم می دهد و ربطی به ارز ندارد ولی در حال رصد برای متعادل تر شدن قیمت ها هستیم.

دارایی نژاد مشکل بعدی را متوجه کشاورزان دانست و قول داد هفته آینده 20 درصد در تمام محصولات کشاورزی کاهش قیمت داشته باشیم چراکه با رجحان بار و عدم خرید توسط مشتری، قیمت ها قطعا می شکند.

وی وزارت جهاد را فشل ترین وزارتخانه دانست و گفت: در کجای جهان اینگونه کشاورز را ول نموده اند و بر کشاورزی نظارت نیست؟

دارایی نژاد افزود: امروز کشاورز بار خود را به کسی می دهدکه بتواند با قیمت بیشتری به او بفروشد و ما همه را مبرا نمی دانیم.

همچنین اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه میوه فروشان یا اتحادیه ها پلی ارتباطی هستند و تنها بر سود مصوب نظارت دارند، گفت: نمی دانیم گرانی از مواد اولیه و کود و سم ناشی می گردد یا مسئله ای کلی تر است اما از زمانی که بار را از میدان مرکزی خریداری می کنیم، با سود مصوب نیز عرضه می نماییم.

وی افزود: ما در حال مدیریت هستیم اما قطعا تخلف هم دیده می گردد که بدان رسیدگی می کنیم.

منبع: رادیو مصاحبه

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 50074

به "میوه 20 درصد ارزان می گردد ، وزارت جهاد فشل ترین وزارتخانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه 20 درصد ارزان می گردد ، وزارت جهاد فشل ترین وزارتخانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید