نخست وزیر کانادا،نوروز را تبریک گفت

به گزارش بلاگ پو، نخست وزیر کانادا پنجشنبه شب در نخستین روز از سال جدید خورشیدی فرارسیدن نوروز باستانی را تبریک گفت.

نخست وزیر کانادا،نوروز را تبریک گفت

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا به نقل صفحه شخصی ترودو، وی پیغام نوروزی خود را با جمله معروف فارسی هر روزتان نوروزو؛ نوروزتون پیروز شروع کرد.

نخست وزیر کانادا در این پیغام تصویری گفت: نوروز بر تمامی شما مبارک باد. امروز روز نخست سال جدید ایرانی و فرارسیدن فصل بهار است و بعضی از جوامع این روز را جشن می گیرند.

ترودو اضافه کرد: نوروز به ما این شانس را می دهد که با یکدیگر و بر سر سفره هفت سین به سال گذشته بیندیشیم و برای سال جدید برنامه ریزی کنیم.

ترودو اضافه کرد: باید به خاطر این که امروز، خانواده ها و دوستان در کنار یکدیگر هستند، جشن گرفت.

نخست وزیر کانادا گفت: به نمایندگی از خانواده ام، برای تمامی کسانی که این تعطیلات را جشن می گیرند، سلامتی، صلح و شادمانی و مسرت را آرزومندم.

ترودو پیغام ویدویی خود را با جمله فارسی نورزتان مبارک به انتها برد.

مجمع عمومی سازمان ملل روز اول فروردین هر سال خورشیدی مصادف با 21 ماه مارس میلادی را روز جهانی عید نوروز ثبت نموده و با عنوان ریشه فرهنگ ایرانی به رسمیت شناخته و آن را در تقویم خود جای داده است.

نوروز در سال 2009 میلادی به عنوان سنتی فرهنگی که توسط ملت های مختلف گرامی داشته می گردد، در فهرست میراث معنوی بشریت ثبت شد.

این روز در سال 2010 میلادی هم در سازمان ملل به پیشنهاد مشترک چندین کشور نوروزی از جمله ایران، آذربایجان، افغانستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان به عنوان روز جهانی نوروز شناخته شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13135

به "نخست وزیر کانادا،نوروز را تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا،نوروز را تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید