نظرپور: مصدومیتم در باکو تشدید شد، احتیاج شیرجه مربی خارجی است

به گزارش بلاگ پو، ملی پوش شیرجه ایران با بیان اینکه مصدومیتش از اردوی باکو تشدید گردیده است، گفت: شیرجه ایران برای پیشرفت احتیاج به مربی خارجی دارد.

نظرپور: مصدومیتم در باکو تشدید شد، احتیاج شیرجه مربی خارجی است

شهنام نظرپور در گفت وگو با خبرنگاران درخصوص مصدومیت خود در جریان بازی های آسیایی 2018 جاکارتا شرح داد: متاسفانه با مصدومیتی که داشتم به ایران برگشتم و باید به زودی به دکتر مراجعه کنم. در حال حاضر با کورتن درد کمرم بهتر گردیده ولی همچنان اذیت کننده است. امیدوارم پس از مراجعه به دکتر احتیاج به عمل نباشد ولی با این شرایط فعلا نمی توانم تمرینات را پیگیری کنم.

ملی پوش شیرجه ایران درخصوص تاثیر مصدومیتش بر روی کار تیمی او با مجتبی ولی پور در ماده 10 متر سینکرو شرح داد: مطمئنا اگر این مصدومیت بد موقع به سراغم نمی آمد می توانستیم در بین تیم های حاضر به صندلی چهارم برسیم. انعطاف بدن من پایین تر آمده بود و همین مساله تاثیر به سزایی در امتیازدهی داوران داشت.

او ادامه داد: البته خود قائم میرابیان با دیدن تیم های اندونزی، سنگاپور و کره شمالی تعجب نموده بود چراکه همگی از مربیان چینی استفاده نموده بودند. ما نیز برای پیشرفت بیشتر باید از مربیان خارجی استفاده کنیم. مطمئنا ورود علم جدید به شیرجه ایران می تواند آینده این رشته را بیشتر از آنچه که تصور کنیم روشن کند. حتی اگر نفراتی مثل قائم میرابیان روز و شب برای تیم وقت بگذارند و شهنام و مجتبی نیز با غیرت و انگیزه بالا شیرجه بزنند مطمئنا مقابل تیم هایی چون چین، ژاپن و کره جنوبی حرفی برای گفتن ندارند.

دارنده مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی با اشاره به تاثیر مربیان خارجی در پیشرفت شیرجه ایران، ادامه داد: در حال حاضر همه توانایی شیرجه ایران چیزی است که من و مجتبی ارائه می دهیم. استعدادهای خوبی داریم ولی برای شکوفا شدن آنها باید از مربیان چینی مانند کشورهای دیگر استفاده کنیم. رکوردهای ما در چندین مسابقه اخیر در یک سطح مشخص بوده و نمی توان بالاتر از آن را انتظار داشت. البته قائم میرابیان کوشش های بسیار زیادی انجام می دهد ولی این یک واقعیت است که برای پیشرفت باید از متدهای روز جهان استفاده کنیم.

او درخصوص کهنه بودن مصدومیت خود نیز شرح داد: تقریبا بعد از مسابقات قهرمانی آسیا من با این مشکل روبرو بودم اما نه به این شدت. در تمرینات نیز تمامی کوششم را انجام دادم و فیلم های موجود نشان از این مساله است که در هیچ بازه زمانی برای تیم ملی ایران کم نگذاشتم. متاسفانه در اردوی باکو این مصدومیت تشدید شد و در مسابقات جاکارتا بیش از آنکه فکر کنم درد داشتم. البته این صحبت که بگویم ما این مصدومیت را پنهان نموده بودیم تا به مسابقات اعزام شویم باعث ناراحتی من خواهد شد. چنین چیزی وجود ندارد. در ورزش قهرمانی مصدومیت ممکن است برای هر ورزشکاری پیش آید.

نظرپور در پاسخ به این سوال که آیا صحبت های محسن رضوانی درخصوص شرایط شیرجه ایران درست است، اظهار کرد: صحبت های رئیس فدراسیون محترم است اما اگر از مربیان جدید با دانش به روز استفاده نکنیم حتی استعدادهای ناب هم نتایج بهتری نخواهند داشت. من اگر در حیطه مربی گری خیلی کوشش کنم شاید شیرجه رویی یک سطح بالاتر از خودم را تربیت کنم که مطمئنا برای درخشش در میدان های بین المللی کافی نیست.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 1540

به "نظرپور: مصدومیتم در باکو تشدید شد، احتیاج شیرجه مربی خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرپور: مصدومیتم در باکو تشدید شد، احتیاج شیرجه مربی خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید