نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت: برخی منابع در اپوزیسیون سوریه جزئیات جدیدی از تلاش های ترکیه برای حمایت از شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه موسوم به ارتش ملی سوریه را فاش کردند.

نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟

به نوشته سایت روزنامه عربی21، زاهر الساکت، از رهبران اپوزیسیون سوریه در گفت وگویی مطبوعاتی اظهار کرد: خبرهای منتشر شده از آمادگی برای ایجاد یک تشکل جدید در شمال سوریه صحت دارند و این اقدامات با حمایت ترکیه انجام می شوند.

الساکت اضافه نمود: تشکل جدید در شمال سوریه تحت فرمانده من بوده و از حمایت مستقیم دولت ترکیه برخوردار خواهد بود. این رهبر اپوزیسیون سوریه در ادامه گفت: هسته اصلی تشکل جدید گروه هایی خواهند بود که پیش از این علیه دولت بشار اسد فعالیت می کردند اما به دلیل شرایطی که برایشان پیش آمد، مجبور شدند سلاح های خود را زمین بگذارند.

او درباره تعداد نیروهای این تشکل جدید نیز گفت: تعداد آنها به 40 هزار تن خواهد رسید که بخشی از آنها گروه های مستقلی غیر از گروه های ارتش ملی سوریه هستند. الساکت اضافه نمود: در واقع آموزش برخی از این نیروها آغاز شده و آنها به گردان هایی تقسیم خواهند شد که افسران جدا شده از دولت بشار اسد نقش مهمی در آنها ایفا می کنند. این رهبر اپوزیسیون سوریه درباره ماموریت محول شده به تشکل جدید توضیح داد: ماموریت اصلی این تشکل مبارزه با فساد و دفاع از غیرنظامیان خواهد بود.

او با اشاره به اینکه کارها برای تقویت ارتش ملی سوریه آغاز شده و این ابتدای کار است، تاکید کرد: این تشکل ارتش ملی سوریه را تقویت و نقاط ضعف آن را اصلاح خواهد کرد.وی در خاتمه گفت: تمرکز در تشکل جدید به شکل گسترده ای بر مبارزه با فساد و محاکمه مفسدان در هر کجا که باشند، خواهد بود.

312 310

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25777

به "نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید