هاموند: قاتل روزنامه نگار آمریکایی یک تبعه انگلیسی عضو داعش بود

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: در طی بریده شدن سر روزنامه نگار نیویورک تایمز از سوی داعش، وزیر خارجه انگلیس اعلام نمود که قاتل این خبرنگار، یک تبعه انگلیسی بوده و این نشان دهنده شدت خطر مستقیم داعش علیه انگلستان است.

هاموند: قاتل روزنامه نگار آمریکایی یک تبعه انگلیسی عضو داعش بود

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بلاگ پو به نقل از گاردین، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس اذعان کرد که یک تبعه این کشور مسئول سر بریدن دهشت آفرین روزنامه نگار آمریکایی در یک ویدئوی تبلیغاتی منتشر شده از سوی عناصر داعش است.

هاموند، امروز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه چهار رادیو بی بی سی گفت که با این حال احتیاج است تا تحلیل ها و آنالیز های بیشتری صورت بگیرد.، مردی که در نشان داده می گردد در حال کشتن (روزنامه نگار آمریکایی است) به نظر می رشد که یک فرد انگلیسی بوده است و با توجه به تعداد قابل زیاد انگلیسی های عضو داعش در سوریه و عراق، این امر شگفت انگیز نیست.

وزیر خارجه انگلیس گفت که درگیر شدن این مرد که در این ویدئو با لهجه بریتیش سخن می گوید، نشان دهنده میزان تهدید مستقیم داعش علیه امنیت انگلیس است.

وی همچنین گفت که دولت این کشور در حال آنالیز اعزام سربازان خود به عراق برای یاری در آموزش و تقویت قابلیت ارتش عراق برای مبارزه با داعش است.

هاموند اضافه کرد: آنچه در عراق و سوریه جریان دارد یک سم و سرطان است و خطر سرایت به دیگر بخش های جامعه بین الملل و اثرگذاری مستقیم بر ما را دارد.

پیشتر در ویدئوی منتشر شده از سوی داعش، تعیین شده بود که فردی که سر وی بریده می گردد، جیمز فولی یک فتوژورنالیستی است که در سال 2012 در سوریه مفقود شده بود. هاموند در این رابطه گفت که این ویدئو ظاهرا واقعی است و کسی که در آن مرتکب عمل قتل می گردد یک انگلیسی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13932

به "هاموند: قاتل روزنامه نگار آمریکایی یک تبعه انگلیسی عضو داعش بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاموند: قاتل روزنامه نگار آمریکایی یک تبعه انگلیسی عضو داعش بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید