هراس مقامات آمریکایی از فراگیری ویروس کرونا به دلیل تعداد بالای بی خانمانان این کشور

به گزارش بلاگ پو، مسئولان کشور آمریکا با هراس از اینکه شیوع کرونا در جمعیت بی خانمانان این کشور می تواند فاجعه ای بزرگ ایجاد کند، به دنبال جمع آوری و اسکان آنها هستند.

هراس مقامات آمریکایی از فراگیری ویروس کرونا به دلیل تعداد بالای بی خانمانان این کشور

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پی شیوع و فراگیری ویروس کرونا در آمریکا و افزایش روزانه تعداد مبتلایان در ایالت های مختلف، مقامات این کشور از تاثیر بی خانمانی در تشدید بحران کرونا واهمه دارند که می تواند باعث افزایش خیره نماینده آمار مبتلایان در این کشور گردد.

پایگاه خبری بلومبرگ می نویسد، یکی از ایالت هایی که در شرایط بحرانی به سر می برد، کالیفرنیا است؛ در شهر سانفرانسیسکو که تعداد مبتلایان آن روزانه افزایش می یابد، 8000 بی خانمان وجود دارد؛ اکنون ناتوانی مسئولان سانفرانسیسکو در اسکان آنها ممکن است تهدیدی برای کل جامعه آمریکا باشد.

مسئولان این شهر با هراس از اینکه شیوع کرونا در جمعیت بی خانمانان این شهر می تواند فاجعه ای بزرگ ایجاد کند، به دنبال جمع آوری و اسکان افراد بی خانمان هستند.

اریک گاریستی شهردار لس آنجلس نیز با بیان کوشش برای اسکان بی خانمان ها در 42 مرکز ایجاد شده در این شهر می گوید: به زبان ساده، آنها کسانی هستند که به طور نامتناسب می توانند در نتیجه این بحران بمیرند و اوضاع را وخیم تر می نمایند.

این بحران نه تنها در شهرهای ایالت کالیفرنیا بلکه در شهرهای دیگر مانند نیویورک که جمعیت بی خانمانان بسیار بیشتر است، رخ می دهد.

شهر نیویورک با تعداد 79 هزار بی خانمان نیز در شرایط بحرانی قرار گرفته است که می تواند آمار مبتلایان در آن را بشدت افزایش دهد.

کریستین کوین، رئیس و مدیر اجرایی موسسه وین درباره جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع شهر نیویورک می گوید: برای کنترل ویروس در جمعیت بی خانمانان نیویورک باید هر 11 پناهگاه این شهر به حالت اضطرار درآیند.

گاوین نیوزوم، فرماندار ایالت کالیفرنیا می گوید که اوضاع در این ایالت می تواند غیر قابل باور گردد؛ به گفته سخنان او این ایالت 108 هزار بی خانمان دارد که بیش از 68 هزار نفر از آنان می توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند.

به همین منظور مسئولان ایالت کالیفرنیا در حال رایزنی برای اجاره 51 هزار اتاق هستند تا بی خانمان های بیمار را برای قرنطینه به آنها منتقل نمایند.

الیزابت بون، استادیار دانشگاه شهر بوفالو با انتقاد از عملکرد مقامات آمریکایی می گوید: مسکن باید همواره جزو مقولات حقوق بشر باشد؛ اما ما فقط صحبت هایی در خصوص ورود سریع افراد به مسکن در هنگام بروز نوعی بحران داریم.

پیشتر نیز نهاد ائتلاف ملی برای بی خانمانها (NCH) در آمریکا هشدار داده بود که به هنگام شیوع ویروس کرونا در این کشور، بی خانمانها به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی، خود در معرض خطر بسیار گسترده قرار دارند.

مگان هوستینگز مدیر این نهاد در مصاحبه با نیوزویک گفت: در حال حاضر پیامدهای بهداشتی ضعیفی برای کسی که برای یک دوره زمانی خانه نداشته باشد، وجود دارد؛ این یک جامعه از افرادی است که دسترسی آسانی به مراقبتهای بهداشتی همچنین دسترسی به تجهیزات بهداشتی ندارند.

بسیاری از مقامات و اهالی رسانه در آمریکا نسبت به شیوع ویروس کرونا در جمعیت بی خانمان هشدار می دهند؛ کسانی که با توجه به جمعیت قابل توجه آنان نمی گردد از شیوع بیماری بین آنها جلوگیری کرد!

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22492

به "هراس مقامات آمریکایی از فراگیری ویروس کرونا به دلیل تعداد بالای بی خانمانان این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراس مقامات آمریکایی از فراگیری ویروس کرونا به دلیل تعداد بالای بی خانمانان این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید