همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها ...

مابه التفاوت ارزی، معافیت های مربوط به آن، چگونگی پرداخت آن از سوی واردکنندگان و این که برای چه کالایی از خودرو، قطعات خودرویی تا مواد اولیه، تجهیزات و... چه تصمیماتی می خواهند بگیرند و با چه شرایطی از گمرک ترخیص می شوند، جزو مهمترین اخبار اقتصادی امروز بود.

همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها ...

به گزارش خبرنگاران، پس از ابلاغ بسته جدید ارزی، بسیاری از کالاهایی که پیش از این وارده گردیده و از گمرک ها ترخیص نگردیده بودند، پشت مرزهای کشور ماندند و آزدی و ترخیص شان مشروط به پرداخت مابه التفاوت ارزی شد چرا که این کالاها دیگر مانند ماه های گذشته در فهرست گرفتن نمایندگان دلار دولتی 4200 تومانی قرار نداشتند و باید از این پس در بازار ثانویه با نرخ حدود 8000 تومانی ارز مورد احتیاج واردتشان تامین گردد.

در این باره مجتبی خسرو تاج به خبرنگاران گفت که چگونگی گرفتن مابه التفاوت ارزی و اینکه چه کالاهایی مشمول و چه کالاهایی از آن معاف می شوند، طی یکی - دو روز آینده تصویب و ابلاغ می گردد اما به غیر از تسهیلات در نظر گرفته گردیده برای پرداخت قسطی و معافیت آن در برخی کالاها، پیش بینی گردیده گمرک، کالاهای فسادپذیر را با اخذ تعهد از واردنمایندگان ترخیص کند.

البته این مقام مسئول داستان مابه التفاوت ارزی و چگونگی پرداخت یا معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارزی را اینگونه تعریف کرد که خودروهایی که تا پیش از 22 فروردین سال جاری وارد گردیده اند، مشمول پرداخت مابه التفاوت ارزی نمی شوند اما همه خودروها و قطعات منفصله خودرو که در ماه های گذشته با ارز دولتی وارد گردیده اند، باید مابه التفاوت ارزی پرداخت نمایند، چراکه نباید در این زمینه رانتی به وجود آید.

دیگر خاموشی نداریم

امروز رضا اردکانیان وزیر نیرو اظهار داشت که پرونده خاموشی تابستان سال 1397 بسته گردیده و از 19 مردادماه خاموشی نداشته ایم، چراکه با توجه به مجموعه برنامه ریزی هایی که شد همکاری هموطنان انجام دادند هم در بخش خانگی و هم در بخش صنعت و کشاورزی خوشبختانه ما از جمعه (19 مردادماه) که امروز پنج روز از آن موعد گذشته است خاموشی صفر داشته ایم. با توجه به کاهش دما پیش بینی ما این است که در این فصل دیگر پرونده خاموشی ها بسته شوند.

پلمب صرافی خیابان فردوسی و هشدار برای خرید سکه های تقلبی

در بازار ارز امروز خبرنگاران گزارشی از پلمب صرافی یکی از بانک ها در خیابان فردوسی که سال ها به عنوان یکی از کانال های بانک مرکزی نقش توزیع ارز در بازار را بر عهده داشت، منتشر شد و در بازار طلا نیز محمد کشتی آرای اظهار داشت که قیمت ها در هفته گذشته نوسان و افزایش قیمت چندانی را تجربه نکرده است اما باید به خریداران طلا و سکه توصیه کرد که در خرید طلای خام یا طلای آب گردیده و سکه بیشتر دقت نمایند و مواظب عرضه های تقلبی و حضور شیادان در بازار باشند.

یارانه های مرداد ماه هم واریز می گردد

نودمین مرحله از پرداخت یارانه های نقدی است که از سال 1389 تاکنون به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد. یارانه بگیرانی که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در لیست پرداخت بوده اند، تاکنون هر نفر حدود چهار میلیون و 95 هزار تومان گرفتنی داشته ند.

منبع: isna.ir
انتشار: بروزرسانی: 12 شهریور 1397 شناسه مطلب: 382

به "همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها ..."

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید