واعظی: رئیس جمهور نمی خواهد درباره برادرش حرف بزند ، او در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد

به گزارش بلاگ پو، رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم همواره سردمدار مبارزه با فساده بوده است، گفت: رئیس جمهوری بارها گفته اند که در مبارزه با فساد هیچ خطر قرمزی از مدیران و بستگان خود ندارند.

واعظی: رئیس جمهور نمی خواهد درباره برادرش حرف بزند ، او در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات وزیران درباره سخنان رئیس جمهوری درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی میلیارد دلاری گفت: آنچه که رئیس جمهوری مطرح کردند مطلب جدیدی نیست، مبارزه با فساد همواره یکی از شعارهای رئیس جمهوری در مبارزات انتخاباتی در سال 92 و 96 بود و بارها نیز بیان کردند که در مساله مبارزه فساد هیچ خط قرمزی اعم از مدیران دولت، و بستگان خود و هیچ کسی ندارند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری انصافا در 6 سال گذشته روی قول خود در مبارزه با فساد ایستادگی کرده است و همواره مشوق مدیران و کارکنان دولت در خشکاندن ریشه فساد بوده اند، این موضع رئیس جمهوری است.

واعظی گفت: آنچه که رئیس جمهوری درباره ارقام میلیاردی بزرگ در سفر به استان های یزد و کرمان گفتند را چندین بار هم در گذشته مطرح کرده اند، حتی چندین بار نیز در جلسه شورای عالی امنیت ملی مطرح و مصوب کرده اند و حتی وزیراقتصاد وقت (علی طیب نیا) این موضوع را به قوه قضاییه برای پیگیری ارسال کرده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر این که دولت تدبیر و امید همواره سردمدار مبارزه با فساد بوده است، گفت: اگر امروز هر دستگاه دیگری مانند قوه قضاییه هم می گوید که قصد دارد با فساد مبارزه کند مورد استقبال دولت و رئیس جمهوری است.

  • حق مردم است بدانند کدام قضات برکنار شده اند

واعظی گفت: رئیس جمهوری می گوید که مبارزه با فساد باید برای همه بخش ها و همه قوا باید باشد، نمی شود که این مبارزه فقط در ارتباط با دولت باشد، نه اینکه نباید این فرایند در دولت نباشد بلکه در قوه قضاییه هم باید باشد.

وی بابیان این که قوه قضاییه اخیرا بیان کرده 5 ، 6 قاضی فاسد برکنار شده اند، افزود: البته حق مردم است بدانند که این قضات اخراج شده چه کسانی هستند و محاکمه آنها کجا انجام می شود که اگر فساد انجام داده اند مانند بقیه شفاف شود.

  • در مبارزه با فساد نباید خط و خطوط بشناسیم

واعظی افزود: بیان کرده اند که آقای طبری 16 تا 18 سال فساد کرده است و او را بازداشت کرده اند، اما اکنون مدت ها است که هیچ اطلاعاتی از پفراینده وی بیرون نمی دهند و موارد دیگر از این قبیل نیز وجود دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری بیان کرد: سخنان رئیس جمهوری کاملا روشن است و تاکید دارند که مبارزه با فساد مورد قبول است و از آن استقبال می کنیم، اما باید این فرایند باید برای همه باشد تا موجب رضایتمندی جامعه و مردم شود.

وی با تاکید بر اینکه در مبارزه با فساد نباید خط و خطوط بشناسیم، شرح داد: مبارزه با فاسد نباید فقط در یک قوه و سازمان و ارگان باشد، ما فکر می کردیم قوه قضاییه حتما از سخنان رئیس جمهوری استقبال می کند زیرا این سخنان در راستای سخنان و اقدامات رئیس دستگاه قضا است.

واعظی اظهار کرد: رئیس جمهوری سخن خاصی بیان نکردند که عده ای این گونه برآشفته شدند و این موضوع را به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی ربط می دهند یا می گوینددولت می خواهد فضا را دو قطبی کنند، اتفاقا همان کسانی که این حرف ها را می زدنند دوقطبی سازی جامعه را دنبال می کنند.

  • رئیس جمهوری نمی خواهد درباره برادرش صحبت کند

وی با انتقاد از عده ای که مواضع رئیس جمهوری را به برادر وی مرتبط می کنند گفت: اگر رئیس جمهوری می خواست در باره برادرش صحبت کند پیش از این، حرف می زد، نه حالا که همه چیز تمام شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15968

به "واعظی: رئیس جمهور نمی خواهد درباره برادرش حرف بزند ، او در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: رئیس جمهور نمی خواهد درباره برادرش حرف بزند ، او در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید