ورود به موقع خیران کرمانشاهی برای مقابله با کرونا

به گزارش بلاگ پو، خیران کرمانشاهی همزمان با شیوع کرونا در استان با اهدای تجهیزات موردنیاز برای مقابله با ویروس کرونا به یاری دانشگاه علوم پزشکی پرداختند و در قالب چندین محموله یاری های خود را تحویل این دانشگاه دادند.

ورود به موقع خیران کرمانشاهی برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران اتاق بازرگانی، جامعه دندانپزشکان و مدیریت پتروشیمی پلیمر استان کرمانشاه تا به امروز در چند مرحله یاری هایی در قالب تجهیزات و ملزومات پزشکی را به مراکز درمانی استان برای مقابله با ویروس کرونا اهدا نموده اند.

تحویل دومین سری یاری های اتاق بازرگانی به علوم پزشکی

مدیرنظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ارتباط با یاری خیران به این دانشگاه با بیان اینکه دومین سری یاری های تجهیزات و ملزومات پزشکی اتاق بازرگانی کرمانشاه به مراکز درمانی استان برای مقابله با ویروس کرونا در چند روز گذشته به دانشگاه تحویل داده شد، گفت: این یاری ها شامل 10 دستگاه پالس اکسی متر، 6 هزار دستکش، 900 شیلد محافظ صورت، 900 کلاه یکبار مصرف و 900 عدد عینک محافظ چشم وهزار و 300 عدد ماسک است.

دکتر تورج شیرزادیان روز چهارشنبه به ایرنا اضافه نمود: پیش از این نیز 2 دستگاه ونتیلاتور از طرف اتاق بازرگانی استان به مرکز آموزشی درمانی فارابی کرمانشاه اهدا شده بود.

وی اضافه نمود: این یاری ها به همت اتاق بازرگانی کرمانشاه تهیه و توزیع شده و هزینه تهیه این تجهیزات با یاری اتاق بازرگانی و تعدادی از فعالین مالی تامین شده است که در این رابطه از زحمات مهندس کاشفی رییس اتاق بازرگانی استان و دیگر دست اندرکاران این عمل نیکوکارانه سپاسگزاریم.

اهدا 11 دستگاه مانیتورینگ علایم حیاتی برای مقابله با کرونا

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه همچنین از تامین و اهدا 11 دستگاه مانیتورینگ علایم حیاتی بیمار توسط جامعه دندانپزشکان و مدیریت پتروشیمی پلیمر استان کرمانشاه برای مقابله با کرونا اطلاع داد و اضافه نمود: به منظور تامین تجهیزات پزشکی مورداحتیاج مراکز درمانی تابعه دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا مبلغ 219 میلیون تومان، توسط جامعه دندانپزشکان و مدیریت پتروشیمی پلیمر استان کرمانشاه به دانشگاه اهدا شد.

شیرزادیان اضافه نمود: پس از اهدا این مبلغ به دانشگاه برای مقابله با بیماری کرونا، بلافاصله با تدابیر معاونت غذا و دارو، مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه نسبت به سفارش 11 دستگاه مانیتورینگ علایم حیاتی بیمار فراوری داخل برای مراکز درمانی تابعه دانشگاه اقدام و با پیگیرهای به عمل آمده خوشبختانه این تجهیزات وارد انبار تجهیزات پزشکی دانشگاه شد.

به گفته او، این تجهیزات بین مراکز درمانی درگیر در بیماری کرونا توزیع می گردد.

وی با بیان اینکه این عمل نیکوکارانه خیرین استان بسیار قابل تقدیر و ارزشمند است، گفت: امیدواریم با تداوم این اعمال خداپسندانه، شاهد کم شدن آلام بیماران و بخصوص مبتلایان به کروناویروس در سطح استان باشیم.

یاری های اتاق بازرگانی در راستای مسوُولیت اجتماعی

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به پیامدهای اجتماعی و مالی که شیوع کرونا در جامعه داشته، کوشش کردیم بخشی از نگرانی های مراکز درمانی برای تأمین تجهیزات مورد احتیاج را مرتفع کنیم.

کیوان کاشفی یکی از مهمترین تجهیزات مورد احتیاج برای مقابله با کرونا را دستگاه ونتیلاتور اعلام و یادآوری کرد: 2 دستگاه ونتیلاتور به ارزش سه میلیارد ریال را سفارش دادیم و به کرمانشاه رسید و در مراکز درمانی قابل بهره برداری است.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه این تجهیزات توسط تشکل های بخش خصوصی وارد شده است، گفت: این اقلام و تجهیزات پزشکی از طرف اتاق بازرگانی به مراکز آموزشی تقدیم شده است.

کاشفی متذکر شد: این دستگاه برای تنفس بیماران بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا کاربرد ویژه داره و مورد احتیاج شدید مراکز درمانی است.

این فعال مالی عنوان نمود: اتاق بازرگانی در شرایط فعلی تمرکز اصلی اقدامات خود را در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا را بر تامین اقلام مورد احتیاج کادر درمانی و مراکز پزشکی توسط بخش خصوصی قرار داده است.

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین از پیگیری برای تأمین ماسک سه لایه، ماسک N95، لباس حفاظتی، عینک محافظ چشم، گان و دستکش مورد احتیاج مراکز درمانی به تعداد قابل توجه اطلاع داد که به زودی به دست مراکز درمانی می رسد.

باید باری از دوش وزارت بهداشت برداریم

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه گفت: کوشش می کنیم در کنار خط مقدم مقابله با ویروس کرونا باشیم تا بتوانیم به سهم خود باری از دوش جامعه پزشکی و نظام بهداشت و درمان برداریم.

کیوان کاشفی اضافه نمود: کوشش می کنیم در بخش خصوصی با تمام توان برای مقابله با این بحران قدم برداریم.

وی با اشاره به زحمات کادر زحمتکش درمانی و کوشش بخش خصوصی برای یاری به این حوزه، اعلام کرد: به موازات این امر مهم، آنالیز های لازم برای چگونگی جبران خسارات فعالان مالی که از این شرایط صدمه خورده اند نیز توسط مجلس بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: اتاق بازرگانی در این روزها تعطیل نیست و به فعالیت های داوطلبانه خود ادامه می دهد و در تدارک سومین محموله یاری های بهداشتی و درمانی برای بیمارستان های استان است که به زودی تامین و توزیع خواهد شد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای آغاز اپیدمی تا ساعت 12 دوشنبه شب موارد مثبت کووید 19 در این استان 188 نفر بوده که 6 نفر در 24 ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم صبور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه نمود: از این تعداد 182 مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تا به امروز 19 نفر فوت نموده اند که در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی اضافه شده است.

به گفته او، همچنین از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا در استان تا به امروز 937 نفر بستری شدند که از این تعداد 826 نفر ترخیص و 92 نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22726

به "ورود به موقع خیران کرمانشاهی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود به موقع خیران کرمانشاهی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید