پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد

به گزارش بلاگ پو، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: باید سندی آماده کنیم که پارادایم های ذهنی دانشگاه ها را تکان دهد و دانشگاه ها برنامه های راهبردی شان را طبق این سند تغییر دهند.

پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پنجمین نشست نقد و آنالیز پیش نویس دانشگاه کارآفرین با حضور وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، محمدجواد رسائی، مشاور رئیس مرکز هیأت های امنا و هیئت های ممیزه وزارت علوم، اکرم قدیمی، معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کاشان، تهران، سهند تبریز و شهید بهشتی، در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، وحید احمدی، رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در سخنانی کوتاه با اشاره به ساختار سند تهیه شده گفت: در بخش تعاریف، کوشش شده تا همه موارد با دقت و وسواس زیادی تنظیم شوند.

دانشگاه کارآفرین به معنای ایجاد ارزش اضافه کرده است

مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، با اشاره به اینکه کارآفرینی در سند دانشگاه کارآفرین به مفهوم ایجاد ارزش اضافه کرده با استفاده از شرایط موجود است، گفت: هدف ما ایجاد شرایط ایده آل برای آینده است و به دنبال سندی هستیم که پارادایم های امروزه را متزلزل کند. سندی که امروز آماده شده است یک برنامه استراتژیک است که با برنامه راهبردی دانشگاه ها در تضاد است.

وی اضافه کرد: باید بتوانیم سندی آماده کنیم که پارادایم های ذهنی دانشگاه ها را تکان دهد و خود دانشگاه ها برنامه های راهبردی شان را بر طبق این سند تغییر دهند. باید از دل این سند بیانیه ای بیرون بیاید و زمینه سازی در دانشگاه ها صورت بگیرد و سپس این سند به صورت اسناد مرحله ای به دانشگاه ها ارائه گردد.

نمی توانیم از دانشگاه های مختلف انتظار یکسان داشته باشیم

در ادامه نشست، محمدجواد رسائی مشاور رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت های ممیزه وزارت علوم، با اشاره به اجراشدن سند در افق 5 ساله گفت: بخش اقدامات باید خلاصه تر تنظیم گردد تا بتوان با تمرکز بر آن ها در جهت اجرایی کردن سند گام برداشت. ما نمی توانیم از دانشگاه های مختلف انتظار یکسان داشته باشیم و باید به اینکه امر توجه کنیم که بار اقتصادی بر فعالیت های جاری دانشگاه ها تحمیل نکنیم.

تاکید بر تجاری سازی کشورها در رویکرد جهانی

خسرو پیری، سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی نیز گفت: در کنفرانس آیسسکو بر تجاری سازی کشورها تأکید شده بود که اشاره به این نکته در بخش مقدمه می تواند نشانه ای برای همسو بودن وزارت علوم با حرکت منطقه باشد.

انتهای پیغام/

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15152

به "پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید