چین برای کمک به رهبر کره شمالی پیش قدم شد

به گزارش بلاگ پو، اخیراً برآورد هایی در مورد رهبر کره شمالی مبنی بر آنکه وی تحت عمل جراحی قرار گرفته به وجود آمده است و گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد چین برای کیم جونگ اون یک تیم پزشکی به کره شمالی اعزام کرده است.

چین برای کمک به رهبر کره شمالی پیش قدم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، چین اعلام کرده است که یک تیم متشکل از کارشناسان پزشکی را برای ارائه مشاوره به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعزام کرده است. بنابر گزارش ها، یک هیئت اعزامی به رهبری یکی از اعضای ارشد گروه بین الملل حزب کمونیست چین، پکن را به مقصد کره شمالی ترک کرده است.

منابع اطلاعاتی گزارش داده اند که این دیدار پیش بینی شده از جانب هیئت اعزامی چینی به دلیل گزارش های متناقض از شرایط سلامتی کیم جونگ اون صورت می گیرد.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ادعاهای مربوط به شرایط سلامت کیم جونگ اون را نادرست و اشتباه توصیف کرده و مدعی شده بود که وی شنیده است آن ها از اسناد و مدارک قدیمی استفاده کرده اند و برای شرایط سلامت اون ابراز امیدواری کرده و گفت که امیدوارم حال او خوب باشد.

کنگ مین سوک، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی نیز در همین رابطه اظهار کرده است: ما هیچ چیزی برای تأیید کردن نداریم و متوجه هیچ فعالیت غیرعادی و یا غیرمنتظره ای در کره شمالی نشده ایم.

پیونگ یانگ با پکن روابط دیپلماتیک گرمی دارد و چین از اقتصاد این کشور حمایت می کند و در میان تحریم های سازمان ملل متحد، نیازهای اساسی این کشور را تأمین می کند.

حدس ها درباره شرایط سلامت کیم جونگ اون در اوایل ماه آوریل پس از آن آغاز شد که رهبر کره شمالی در جشن تولد پدربزرگش، که یکی از مهم ترین تعطیلات کشور است، شرکت نکرد. پیونگ یانگ به صورت رسمی هیچگونه اظهار نظری درباره شرایط سلامت رهبر کره شمالی نکرده است، در حالی که غیبت رهبر کره شمالی در محافل عمومی به شایعات متعدد درباره شرایط سلامت وی دامن زده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24567

به "چین برای کمک به رهبر کره شمالی پیش قدم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برای کمک به رهبر کره شمالی پیش قدم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید