کرونا در اروپا، از واکسیناسیون بیش از 130 هزار نفر در آلمان تا رکوردهای جدید مبتلایان روزانه در کشورها

به گزارش بلاگ پو، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی بیش از 130 هزار نفر در آلمان تا به حال علیه کرونا واکسینه شده و فرایند شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه به کرونا در کشورها همچنان ادامه دارد.

کرونا در اروپا، از واکسیناسیون بیش از 130 هزار نفر در آلمان تا رکوردهای جدید مبتلایان روزانه در کشورها

با ما سفر کنید و با تور اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران موج دوم کرونا در اروپا همچنان جولان داده و بر عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن افزوده می گردد.

واکسیناسیون بیش از 130 هزار نفر در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان تا به حال بیش از 130 هزار نفر در آلمان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند. تا صبح پنج شنبه حدود 131626 نفر در این کشور واکسن کرونا را دریافت کردند.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در اسلواکی

نهادهای بهداشتی در اسلواکی هم رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه ثبت نموده اند. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در اسلواکی در عرض 24 ساعت 6315 نفر به کرونا مبتلا شده اند. در این کشور با حدود 5.5 میلیون سکنه تا به حال 179543 نفر به کرونا مبتلا شده و 2138 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

درخواست انجمن بیمارستان های آلمان برای تمدید قرنطینه

انجمن بیمارستان های آلمان (DKG) هم با توجه به فشار بالا بر کلینیک ها متعاقب افزایش چشمگیر آمار مبتلایان خواهان تمدید قرنطینه شده است. گرالد گاس، رئیس این انجمن از تداوم پر شدن تخت های بیمارستان های این کشور با بیماران کرونایی خبر داده است. به گفته وی تعداد بستری شدگان دو برابر موج اول است.

رکورد مبتلایان روزانه در جمهوری چک شکسته شد

رکورد مبتلایان روزانه جدید در جمهوری چک هم شکسته شد. نهادهای بهداشتی در این کشور صبح امروز از ابتلای 16939 نفر به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که از ابتدای آغاز بحران کرونا بی سابقه بوده است.

هزینه 1.3 تریلیون یورویی کرونا برای آلمان

بر اساس اطلاعات وزارت دارایی آلمان هزینه های غلبه بر بحران کرونا در آلمان تنها در امسال میلادی بالغ بر 1.3 تریلون یورو است.

وزارت دارایی آلمان بنا به درخواست فراکسیون حزب چپ آلمان این خبر را اعلام نموده است.

این وزارتخانه هزینه های میلیاردی دیگر برای غلبه بر بحران کرونا در ُسال آینده میلادی را هم پیش بینی نموده است.

مرگ و میرها در آلمان در ماه نوامبر به شدت نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته افزایش پیدا نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان در ماه نوامبر 11 درصد یا 8186 نفر انسان های بیشتری نسبت به نوامبر سال گذشته فوت نموده اند. شمار مرگ های در ارتباط با کرونا در این مدت 7335 مورد بوده است.

بر این اساس در سراسر آلمان در این ماه در مجموع 84480 نفر فوت نموده اند و آخرین بار در سال 1974 بود که بیش از 80 هزار نفر در آلمان در ماه نوامبر جان خود را از دست دادند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس آمارها مرگ و میرها در ایالت زاکسن در ماه نوامبر به شدت افزایش پیدا نموده است. در این ایالت آلمان که به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته 39 درصد افراد بیشتری نسبت به ماه نوامبر گذشته فوت نموده اند.

964مرگ روزانه کرونایی در آلمان

موارد ابتلا و مرگ های روزانه کرونایی در آلمان همچنان بالا است و انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (پنج شنبه) از ابتلای 32552 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 964 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم با نگاهی به آمارهای بالای کرونا از شهروندان رفتار عاقلانه را در تعطیلات سال نو درخواست نموده و گفته است: هر چقدر سریع تر آمار مبتلایان کاهش یابد به همان اندازه اقتصاد ما با سرعت بیشتری در راستا رشد قرار می گیرد.

احتمال تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

بر اساس گزارش نشریه بیلد آلمان قرنطینه سراسری در آلمان که تا 10 ژانویه مقرر شده بود تا 24 و یا 31 ژانویه تمدید می گردد. نشریه بیلد آلمان این خبر را با استناد به یک ویدئو کنفرانس بین رئیس دفتر صدر اعظم آلمان و مقامات ایالت این کشور منتشر نموده است.

تشدید محدودیت ها در ایرلند

به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در ایرلند و گسترش نوع جهش یافته این ویروس دولت این کشور محدودیت های سختگیرانه ای را به مدت یک ماه اعمال می نماید. نخست وزیر ایرلند شرایط در این کشور را بسیار جدی دانسته و گفته است: آمارها در روزهای آینده مرتبا بدتر می گردد. وی تاکید نموده که با توجه به سرعت بالای شیوع کرونا ترمزها باید کشیده گردد.

بعد از مرگ یک 90 ساله سوئیسی بعد از تزریق واکسن کرونا نهادهای بهداشتی این کشور مرگ وی را با تزریق واکسن کرونا مرتبط ندانستند.

رکورد مبتلایان روزانه در لیتوانی و استونی شکسته شد

کشورهای لیتوانی و استونی هم روز گذشته بالاترین رکورد مبتلایان روزانه کرونایی را ثبت کردند. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در لیتوانی 3934 نفر در 24 ساعت به کرونا مبتلا شده و در استونی هم 968 نفر در این مدت به کرونا مبتلا شدند که از ابتدای آغاز بحران کرونا بی سابقه بوده است.

طرح تست های جمعی در مدارس انگلیس پیاده می گردد

وزیر آموز و پرورش انگلیس هم تست های جمعی را پیش شرطی برای بازگشایی مدارس این کشوردر دوران بحران کرونا ارزیابی کرد. به گفته وی بسیاری از مدارس انگلیس در ژانویه تحت این شرایط می توانند بازگشایی شوند.

بیش از 26 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی فرانسه هم شب گذشته از ابتلای26457 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند و آمار مرگ های در اثر ابتلا به کرونا هم 303 مورد افزایش پیدا نموده است.

شمار مرگ ها کرونایی واقعی در ایتالیا بیشتر از آمار رسمی

بر اساس یک آنالیز شمار مرگ ها بر اثر کرونا در ایتالیا احتمالا خیلی بالاتر از آنچه رسما اعلام شده است می باشد. اداره آمار ایتالیا خبر داده که بین فوریه و اواخر نوامبر تقریبا 84 هزار نفر بیشتر از میانگین د 5 سال گذشته در ایتالیا فوت نموده اند. از این میزان مرگ و میرها حدود 57647 مورد یعنی 69 درصد توسط وزارت بهداشت رسما ابتلا به کرونا عنوان شده است.

اعمال سخت ترین محدودیت های کرونایی در انگلیس

دولت انگلیس هم برای مهار بحران کرونا سخت ترین محدودیت های کرونایی خود را بر سه چهارم مردم این کشور اعمال نموده است.این خبر را وزارت بهداشت انگلیس شب گذشته اعلام نموده است. دولت انگلیس از گسترش نوع جدید جهش یافته ویروس کرونا به بخش های بزرگی از این کشور خبر داده است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2600498 نفر به کرونا مبتلا شده و 64381 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2432888 نفر به کرونا مبتلا شده و 72548 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده است.

در ایتالیا هم تا به حال 2083689 نفر به کرونا مبتلا شده و 73604 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1921115 نفر به کرونا مبتلا شده و 50689 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1722004 نفر به کرونا مبتلا شده و 33568 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 40771

به "کرونا در اروپا، از واکسیناسیون بیش از 130 هزار نفر در آلمان تا رکوردهای جدید مبتلایان روزانه در کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از واکسیناسیون بیش از 130 هزار نفر در آلمان تا رکوردهای جدید مبتلایان روزانه در کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید