کشتارگاه های صنعتی اردبیل باید با ظرفیت واقعی فعالیت کنند

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: کشتارگاه های صنعتی دام اردبیل باید با ظرفیت کامل و واقعی فعالیت کنند.

کشتارگاه های صنعتی اردبیل باید با ظرفیت واقعی فعالیت کنند

مسعود امامی یگانه 13 مهرماه در جلسه سلامت غذایی شهرستان اردبیل اظهار کرد: امنیت غذایی یکی از اولویت های اصلی جامعه و مقوله ارزشمندی است که کوچکترین قصور و کوتاهی در این زمینه می تواند آسیب های جدی در جامعه به همراه داشته باشد.

وی دامپزشکی را یکی از دستگاه های متولی در تامین سلامت مردم دانست و گفت: حجم فعالیت دامپزشکی نشان می دهد که این مجموعه با حساسیت روی دام و بیماری های آن سعی دارد سالم ترین فرآورده های دامی را عرضه کند.

فرماندار اردبیل با انتقاد از ظرفیت پائین فعالیت کشتارگاه صنعتی دام اردبیل گفت: ضرورت دارد با هم افزایی و همکاری بین بخشی و بهره مندی از نظرات کارشناسان در دستگاه های هم عرض سلامت جامعه مورد توجه قرار گرفته و محصول باکیفیت از کشتارگاه ها عرضه شود.

امامی یگانه افزود: با بالا بردن ظرفیت تولید کشتارگاه صنعتی که یکی از کشتارگاه های مدرن در شمالغرب کشور است می توان از خروج دام به صورت زنده از استان جلوگیری کرد.

وی اقدام اخیر دامپزشکی را در کنار سایر دستگاه ها مبنی بر جلوگیری از کشتار غیرمجاز یادآور شد و اعلام نمود: این امر فرصت سودجوئی و فرصت طلبی را از عده ای که می خواستند حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه را به مخاطره بیندازند جلوگیری کرده است.

رئیس شورای سلامت شهرستان اردبیل شرح داد: مردم جامعه را باید به مصرف فرآورده های خام دامی بسته بندی شده، بهداشتی و لیبل دار ترغیب کنیم که در این زمینه صداوسیما و رسانه ها باید به ارتقای فرهنگ عمومی جامعه در این باب کمک کنند.

امامی یگانه همچنین به محدودیت اعتبارات دامپزشکی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه ما تلاش می کنیم تا اعتبارات دامپزشکی ترمیم و تقویت شود.

وی افزود: هماهنگی دامپزشکی و دستگاه قضائی در مبارزه مستمر با کشتار غیرمجاز در برخی از روستاها نظیر آراللو دغدغه و چالش تهدید سلامت عمومی را کاهش داده که همچنان باید این فعالیت های نظارتی تقویت شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 34913

به "کشتارگاه های صنعتی اردبیل باید با ظرفیت واقعی فعالیت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتارگاه های صنعتی اردبیل باید با ظرفیت واقعی فعالیت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید