کشف یادبود چهار هزار ساله در جنگل های بریتانیا

به گزارش بلاگ پو، سنگ های یک متری ایستاده ای که از یادبود حلقوی بیرون زده بود و به سنگ چین های حلقوی اوایل یا اواسط عصر برنز در ولز شباهت دارد، بسیار جالب بود.

کشف یادبود چهار هزار ساله در جنگل های بریتانیا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

یادبودی آیینی و چهار هزارساله در دل جنگل دِین در جنوب غرب بریتانیا کشف شده است. این سنگ چین حلقوی متعلق به عصر برنز که از ده سنگ ایستاده کوچک تشکیل شده است، روی پشته برجسته ای در محوطه بیشه زاری در نزدیکی تایدنهام در گلاستِشِر واقع شده است.

به گفته جان هویل، باستان شناسی که برای شورای محلی کار می نماید، گفته می گردد که این سنگ چین تنها یادبود از این نوع در این منطقه است.

هویل نخستین شخصی بود که پس از آنالیز نتایج نقشه برداری این جنگل که با استفاده از روبش لیزری هوایی در سال 2006 انجام گرفت، آن سنگ چین حلقوی را کشف کرد.

در روش روبش لیزری با استفاده از گونه ای الگوریتم رایانه ای، تمام درختان و پوشش گیاهی کف جنگل را از تصویر حذف می نمایند تا به تصویری سه بعدی از سطح منطقه مورد نظر دست یابند.

طبق تصویر سه بعدی، معین شد که در مرکز منطقه مورد نظر کپه ای به پهنای هفت متر وجود دارد که دور آن هم دایره ای برجسته به پهنای 25 متر واقع شده است. آقای هویل در ابتدا خیال کرد که یک صندلی استقرار تفنگ متعلق به دوران جنگ جهانی دوم را کشف نموده است.

تصویر ماهواره ای از این یادبود

اما وقتی شخصاً در سال 2010 از آن منطقه بازدید کرد، متوجه شد که قدمت این یادبود می تواند به حدود سال 2000 قبل از میلاد برسد.

سنگ های یک متری ایستاده ای که از یادبود حلقوی بیرون زده بود و به سنگ چین های حلقوی اوایل یا اواسط عصر برنز در ولز شباهت دارد، بسیار جالب بود.

آقای هویل گفت: هیچ کس دقیق نمی داند (که این یادبودها) چه کاربردی دارند. بعضی از این یادبود ها در گورستان ها پیدا شده اند و بقایای زغال یافته شده در چنین جاهایی، نشان گر آن است که مراسمی همراه با آتش افروزی در آن ها برگزار می شده است.

در همین نقشه برداری بیش از 100 مدفن کپه ای شکل احتمالی هم کشف شده است که هنوز به طور دقیق مورد آنالیز قرار نگرفته اند.

یادبود های دیگری هم متعلق به عصر برنز در دهه 1960 در منطقه تایدهام چیس در مجاورت این منطقه کشف شده است که مدفنی کپه ای شکل و دارای سنگ چین حلقوی و متشکل از تخت سنگ های از جنس سنگ آهک است.

آقای هویل جزئیات کشف خود را ماه پیش در کتابی به نام چشم انداز های پنهان جنگل دین برای سازمان تاریخ انگلستان منتشر نموده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13266

به "کشف یادبود چهار هزار ساله در جنگل های بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یادبود چهار هزار ساله در جنگل های بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید