کیت های چینی تشخیص کرونا دوباره معیوب از کار درآمد، اسپانیا پولش را پس می گیرد

به گزارش بلاگ پو، اسپانیا می گوید دومین مجموعه کیت های چینی تشخیص سریع کرونا که برای جایگزینی مجموعه اول معیوب این تست ها فرستاده شده بود، نیز معیوب هستند.

کیت های چینی تشخیص کرونا دوباره معیوب از کار درآمد، اسپانیا پولش را پس می گیرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بلاگ پو به نقل از بیزنیس اینسایدر وزارت بهداشت اسپانیا تایید نموده است پس از معین شدن اینکه تست های خریداری شده از شرکت چینی بیوایزی (Bioeasy) به اندازه کافی برای شناسایی موارد عفونت ویروس کرونا حساس نیست، می خواهد پول پرداخت شده برای آنها را پس بگیرد.

این مجموعه جدید تست ها برای جایگزینی 58000 تستی فرستاده شده بود که شرکت بیوایزی ماه گذشته به اسپانیا فروخته بود. مقامات اسپانایی در آنالیز کیفیت این تست ها متوجه شدند که آنها نمی تواند همواره موارد مثبت را شناسایی نمایند و تصمیم به بازپس فرستادن آنها گرفتند.

روزنامه ال پائیس در اسپانیا گزارش کرد شرکت چینی پس از کشف معیوب بودن محموله اول تست ها پیشنهاد نموده بود آنها را با شکل دیگری از تست که احتیاج به ماشینی برای خواندن نتایج داشت، تعویض کند و این ماشین ها را هم به رایگان در اختیار اسپانیا بگذارد.

اسپانیا اکنون با معین شدن اشکالات تست های جدید می خواهد کل پولی را که برای 640 هزار تست پرداخته است، پس بگیرد. رقم پرداختی برای این سفارش اعلام نشده است.

اسپانیا اکنون طرح هایش برای استفاده از تست های سریع شناسایی ویروس را کنار گذاشته است، و به جای آن به دنبال تست های شناسایی نماینده آنتی بادی در بیماران بهبودیافته و شکل گران قیمت تری از تست هایی است که ماده ژنتیکی ویروس را جستجو می نمایند.

ال پائیس ماه قبل گزارش کرد نتایج آنالیز تست های سریع شناسایی ویروس که انتظار می رود در طول چند دقیقه وجود ویروس را شناسایی نمایند، نشان داده است که این تست ها فقط در 30 درصد موارد عفونت دچار عفونت را به درستی شناسایی می نمایند، در حالیکه حساسیت این تست ها باید بیش از 80 درصد باشد.

  • خرید کیت های تست سریع کرونا از چین | تشخیص کرونا در 15 دقیقه

اسپانیا به طور جداگانه تجهیزات پزشکی از جمله 5.5 میلیون تست به قیمت 432 میلیون یورو به چین سفارش داده است.

اسپانیا اکنون از لحاظ با بیش از 208000 مورد عفونت در رده دوم پس از آمریکا و از لحاظ شمار تلفات نیز با بیش از 21000 مورد مرگ در رده دوم پس از ایتالیا قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24880

به "کیت های چینی تشخیص کرونا دوباره معیوب از کار درآمد، اسپانیا پولش را پس می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت های چینی تشخیص کرونا دوباره معیوب از کار درآمد، اسپانیا پولش را پس می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید