گزارش های کارشناسانه دانشگاه ها درباره مقابله علمی با کرونا و مواجهه با پساکرونا به دولت ارائه شد

به گزارش بلاگ پو، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به فعال شدن خوشه های فکری در دانشگاه ها برای مقابله علمی و تخصصی با کرونا و مواجهه با بحران های پساکرونا، گفت: جامعه دانشگاهی تا به امروز چند گزارش کارشناسانه به دولت ارائه داده است.

گزارش های کارشناسانه دانشگاه ها درباره مقابله علمی با کرونا و مواجهه با پساکرونا به دولت ارائه شد

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران از فعال شدن خوشه های فکری در دانشگاه ها برای مقابله علمی و تخصصی با کرونا و مقابله با بحران های پساکرونا اطلاع داد.

وی اظهارداشت: مجموعه ای تحت عنوان شبکه جامعه و دانشگاه وجود دارد که این شبکه فعال شده و به فعالان این شبکه ها در دانشگاه ها گفته شده که به ابعاد متعدد اجتماعی، فرهنگی و مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه ورود نمایند.

وی گفت: تا به امروز چند دانشگاه از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه آزاد با ایجاد خوشه های فکری متشکل از متخصصان و صاحب نظران برای مقابله علمی با کرونا و روبرو با بحران پساکرونا وارد میدان شده اند و چند گزارش علمی آماده و ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال شده و گزارش های دیگری هم در حال نهایی شدن است.

هم افزایی دانشگاه ها در آنالیز مسائل اجتماعی، مالی و فرهنگی کرونا

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: هم افزایی خوبی بین دانشگاه ها در زمینه آنالیز مسائل اجتماعی، مالی و فرهنگی ایجاد شده در اثر شیوع ویروس کرونا در جامعه و یافتن راه کار برای این مسائل شکل گرفته است.

غفاری ادامه داد: یکی از مطالبات همیشگی دانشگاهیان و صاحب نظران از دولت و همچنین انتظاری که جامعه از دانشگاه ها دارد، همفکری بدنه اجرایی دولت و جامعه دانشگاهی در رخدادها و استفاده از نظر کارشناسان در موضوعات مهم برای رسیدن به راه کارهای کارشناسی و علمی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24868

به "گزارش های کارشناسانه دانشگاه ها درباره مقابله علمی با کرونا و مواجهه با پساکرونا به دولت ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش های کارشناسانه دانشگاه ها درباره مقابله علمی با کرونا و مواجهه با پساکرونا به دولت ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید