19.5 درصد مدارس کشور فرسوده و نیازمند بازسازی

به گزارش بلاگ پو، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مشارکت 200 هزار نفر در طرح آجر به آجر اطلاع داد.

19.5 درصد مدارس کشور فرسوده و نیازمند بازسازی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، مهراله رخشانی مهر با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر گفت: در این طرح تا به امروز بیش از 200 هزار نفر همکاری کردند و طبیعی است که هر چه میزان مشارکت مردم با اعداد کمتر، بیشتر باشد، خروجی آن در آینده اعداد عظیم تر و مدارس عظیم تری خواهد بود که امیدواریم دانش آموزان ما بتوانند از مدارس ساخته شده در این طرح هرچه سریع تر آن استفاده نمایند.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: طبق آمار آنالیز شده از تمام استان ها، پروژه نیمه تمام خیری که به لحاظ تأمین اعتبار معین تکلیف نشده یا غیرفعال باشد نداریم و خوشبختانه تمام پروژه ها فعال هستند.

رخشانی مهر همچنین با اشاره به هزینه زیاد برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، بر نگهداری و مراقبت از این فضاها تأکید کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بر نقش مهم و اقدامات خوب مجمع خیرین مدرسه ساز کشور تأکید و اعلام کرد: با توجه به رشد اعتبارات عمرانی کشور اقدامات خوبی در مدرسه سازی و مقاوم سازی مدارس انجام شده است به صورتی که طبق آخرین آمار، میانگین مدارس فرسوده و احتیاج به بازسازی کشور حدود 19،5 درصد است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: باید ساخت پروژه های آموزشی را به سمت مجتمع های آموزشی با زیربنای 3 تا 5 هزار مترمربع پیش ببریم تا شاهد یک تحول در امر مدرسه سازی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 39483

به "19.5 درصد مدارس کشور فرسوده و نیازمند بازسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19.5 درصد مدارس کشور فرسوده و نیازمند بازسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید