4.5 برابر شدن صادرات پای مرغ از استان مرکزی، صادرات عسل استان مرکزی به مالزی 50 درصد رشد داشته است

به گزارش بلاگ پو، 4.5 برابر شدن صادرات پا و پنجه مرغ از این استان به خارج از کشور در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد 50 درصدی صادرات عسل استان مرکزی به مالزی مهم ترین اخبار کوتاه استان مرکزی است.

4.5 برابر شدن صادرات پای مرغ از استان مرکزی، صادرات عسل استان مرکزی به مالزی 50 درصد رشد داشته است

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش بلاگ پو از اراک، استان مرکزی در ساعات گذشته شاهد 4.5 برابر شدن صادرات پا و پنجه مرغ از این استان به خارج از کشور در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد 50 درصدی صادرات عسل استان مرکزی به مالزی بوده است.

صادرات پا و پنجه مرغ از استان مرکزی 4.5 برابر شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به صادرات پا و پنجه مرغ به خارج از کشور گفت: یک میلیون و 476 هزار و 300 کیلوگرم پا و پنجه مرغ در نیمه نخست سال جاری با نظارت دامپزشکی استان مرکزی به کشور ویتنام صادر شده که این رقم در سال گذشته 327 هزار و 600 کیلوگرم بود.

محسن شانقی اضافه نمود: یک میلیون و 574 هزار و 790 کیلوگرم خوراک و مکمل طیور نیز در 6 ماهه سال جاری به کشور افغانستان و ترکیه صادر شد که در به مدت مشابه پارسال رقم آن 434 هزار و 510 کیلوگرم بود و حدود سه و نیم برابر افزایش دارد.

وی توضیح داد: 22 هزار و 500 کیلوگرم عسل در این مدت به کشور مالزی صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 15 هزار کیلوگرم بود حدود 50 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی عنوان نمود: 49 هزار و 700 قطعه پولت تخم مرغ نیز در نیمه نخست سال جاری با نظارت این اداره کل به کشورهای ارمنستان و ترکمنستان و 140 هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی به کشور عراق صادر شده است.

شانقی ادامه داد: 73 هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی در این مدت به کشور ارمنستان، یک میلیون و 960 هزار و 962 کیلوگرم گوشت مرغ منجمد به کشور عراق و لیبریا و 337 هزار و 38 قطعه ماهی زینتی به کشورهای عراق و افغانستان صادر شده است.

رشد 50 درصدی صادرات عسل استان مرکزی به مالزی

صادرات عسل از استان مرکزی به مالزی در نیمه نخست سال جاری 50 درصد رشد داشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به صادرات عسل گفت: یک میلیون و 476 هزار و 300 کیلوگرم پا و پنجه مرغ در نیمه نخست سال جاری با نظارت دامپزشکی استان مرکزی به کشور ویتنام صادر شده که این رقم در سال گذشته 327 هزار و 600 کیلوگرم بود و افزایش 4.5 برابری داشته است.

وی ادامه داد: یک میلیون و 574 هزار و 790 کیلوگرم خوراک و مکمل طیور در 6 ماه نخست سال جاری به کشور افغانستان و ترکیه صادر شد که در مدت مشابه سال قبل رقم آن 434 هزار و 510 کیلوگرم بود که حدود 3.5 برابر افزایش دارد.

شانقی توضیح داد: 22 هزار و 500 کیلوگرم عسل در این مدت به کشور مالزی صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 15 هزار کیلوگرم، حدود 50 درصد رشد داشته است.

وی اضافه نمود: 49 هزار و 700 قطعه پولت تخم مرغ نیز در نیمه نخست سال جاری با نظارت این اداره کل به کشورهای ارمنستان و ترکمنستان و 140 هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی به کشور عراق صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی اعلام نمود: 73 هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی در این مدت به کشور ارمنستان، یک میلیون و 960 هزار و 962 کیلوگرم گوشت مرغ منجمد به کشور عراق ولیبریا و 337 هزار و 38 قطعه ماهی زینتی به کشورهای عراق و افغانستان صادر شده است.

افزایش 30 درصدی ارزآوری در شرکت تعاونی های محلات

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات با اشاره به افزایش ارزآوری در شرکت های تعاونی محلات گفت: ارزآوری و تولید ثروت ملی در شرکت های تعاونی، این شهرستان در 6 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

علی حسن زاده اضافه نمود: شرکت های تعاونی محلات در نیمه نخست سال جاری 364 هزار دلار صادرات و ارزآوری داشتند و این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 260 هزار دلار بوده است.

وی اعلام کرد: افزایش صادرات شرکت های تعاونی این شهرستان سبب بهبود تولید وبازاریابی شده است و با توجه به اینکه صادرات محصولات تولیدی مورد توجه دولت است در این راستا برنامه های جامعی تدوین شده و گام برداشتن در راستا حذف موانع صادراتی در اولویت کار ما قرار گرفته است.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات توضیح داد: از مجموع 17 شرکت تعاونی برتر در استان مرکزی، 5 شرکت تعاونی معادل 30 درصد متعلق به شهرستان محلات است.

حسن زاده ادامه داد: محلات یکی از قطب های تولید سنگ نما، گل وگیاه زینتی و ماهی زینتی در کشور است که 25 درصد اقتصاد این شهرستان در شرکت تعاونی ها مدیریت می گردد.

وی افزود: در این شهرستان 470 شرکت تعاونی راه اندازی شده که از این تعداد 270 شرکت تعاونی فعال است و 13 هزار نفر عضو دارند.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات اعلام نمود: از 75 معدن فعال محلات، 30 معدن معادل 40 درصد آنها در قالب شرکت تعاونی فعالیت دارند.

حسن زاده گفت: 250 واحد تولید سنگ در محلات فعالیت دارد که 45 واحد آنها در شرکت تعاونی فعال هستند و 6 هزار نفر در این واحدهای تولید مشغول به کار هستند که 1500 فرصت شغلی در بخش تعاون ایجاد شده است.

وی اضافه نمود: تعداد شرکت های تعاونی صادراتی این شهرستان 5 فقره بوده که در زمینه های سنگ نما، گل وگیاهان زینتی و ماهیان زینتی فعالیت می نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13245

به "4.5 برابر شدن صادرات پای مرغ از استان مرکزی، صادرات عسل استان مرکزی به مالزی 50 درصد رشد داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4.5 برابر شدن صادرات پای مرغ از استان مرکزی، صادرات عسل استان مرکزی به مالزی 50 درصد رشد داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید