7 باور غلط و کُشنده درباره ویروس کرونا

به گزارش بلاگ پو، خبرگزاری خبرنگاران- به دلیل ناشناخته بودن ویروس کرونا، شایعات و باور های غلط زیادی در رواج پیدا نموده است که افراد را دچار گمراهی می نماید.

7 باور غلط و کُشنده درباره ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران،در روزهای کرونایی رواج بعضی شایعات و باورهای غلط بین مردم، آن ها را در معرض بیشتر خطر ابتلا به کرونا قرار می دهد.

با توجه به سرعت بالای شیوع و انتقال این ویروس، رعایت نکات بهداشتی تا زمان انتها همه گیری اهمیت بسیار زیادی دارد.

در این مطلب به بعضی از این باور های غلط پرداخته ایم.

کرونا گرفتم، با خانه ماندن و استراحت خوب می شوم!. در درمان کرونا زمان بسیار مهم است. هر چقدر دیر تر به پزشک مراجعه کنید، کار سخت تر می گردد. از خود درمانی و یاری دریافت از افراد غیر پزشک خودداری کنید.

من کرونا گرفتم خوب شدم دیگه ماسک لازم نیست!. پس از بهبودی کامل نیز ممکن است افراد در برخورد دوباره با ویروس ناقل شوند پس در هر شرایطی باید ماسک بزنیم.

اگر واکسن موثر است چرا هنوز در آمریکا و انگلستان آمار فوتی بالاست!. تا زمانیکه بیش از 60 درصد جامعه واکسینه نشوند، پاندمی ادامه دارد. با توجه به زمانبر بودن واکسیناسیون هنوز تعداد زیادی واکسن نزدند.

من که علائمی ندارم پس ناقل نیستم!. 40 درصد افرادی که به کرونا مبتلا می شوند ناقل بی علامت هستند. این بیماری تا حدودی دوره نامشخص دارد. زمانیکه افراد علامت ندارند، ویروس در بدن در حال تکثیر است.

در فضای آزاد نیازی به زدن ماسک نیست!. در صورتیکه فردی در فاصله کمتر از 2 متر افراد باشد، باید ماسک زده گردد.

کرونا فقط افراد سن بالا یا با بیماری زمینه ای را می کُشد! مقدار ویروسی که وارد بدن می گردد یا شرایط ژنتیکی در مرگ افراد تاثیر دارد، فرد سالم و جوان نیز در اثر کرونا فوت نموده است.

چون ماسک دارم، هرجایی می توانم بروم!. ماسک، فاصله دومتر، تهویه مناسب، هر سه در کنار هم باید رعایت گردد. در غیر این صورت ماسک به تنهایی کارایی ندارد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 46772

به "7 باور غلط و کُشنده درباره ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 باور غلط و کُشنده درباره ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید