آخرین شرایط آب و هوای کشور ، پیش بینی بارش باران، برف و تگرگ در 26 استان تا یکشنبه

به گزارش بلاگ پو، سازمان هواشناسی از بارش بارن، برف، تگرگ و وزش باد شدید طی امروز تا یکشنبه آینده در 26 استان خبر و نسبت به سیلابی شدن رودخانه ها هشدار داد.

آخرین شرایط آب و هوای کشور ، پیش بینی بارش باران، برف و تگرگ در 26 استان تا یکشنبه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید و در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی شده که بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت بیشتری خواهد داشت. فردا با گذر سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب کشور و مناطقی از استان های فارس و اصفهان و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.

بارش ها طی فردا در استان های آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب آذربایجان شرقی و شمال قزوین شدت خواهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس در جنوب غرب کشور و استان های فارس،اصفهان، بوشهر، کرمان و یزد بارش پراکنده روی می دهد. روز آدینه به همراه عبور متناوب امواج از نیمه شمالی کشور در شمال شرق،شرق و شمال غرب بارش باران گاهی رعدوبرق و ر دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

شنبه هفته آینده گستره بارش علاوه بر مناطق ذکرشده سواحل دریای خزر را در برمی گیرد و روز یکشنبه آینده بارش فقط در نوار شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی همچنین درباره سامانه بارشی جدید به کشور اطلاعیه ای به توضیح زیر صادر کرد؛

توصیف: ورود سامانه بارشی

زمان آغاز: چهارشنبه مورخ 99/01/13

1- نوع مخاطره: رگبار باران گاهی رعدوبرق، احتمال تگرگ و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف

چهارشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال ایلام، شمال کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران.

پنجشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، شمال کرمان، قزوین، البرز، تهران، شمال و شرق خوزستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، بعضی نقاط استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری

آدینه: خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی

اثر مخاطره: با لاآمدن آب رودخانه ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها و گردنه های برفگیر

سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به اجتناب از اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها، عدم رفت و آمد، پرهیز از هرگونه فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات بر پارک خودروها در مناطق مسقف و مراقبت از سازه های گلخانه ای و موقت تاکید نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22969

به "آخرین شرایط آب و هوای کشور ، پیش بینی بارش باران، برف و تگرگ در 26 استان تا یکشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط آب و هوای کشور ، پیش بینی بارش باران، برف و تگرگ در 26 استان تا یکشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید