فرهنگ و هنر

برنامه های توسعه صنایع دستی و گردشگری فردیس تدوین می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فردیس در نشست با شهردار مشکین دشت از تعامل این دو دستگاه در راستای برنامه ریزی های کلان در زمینه توسعه صنایع دستی و گردشگری اطلاع داد.

3 آبان 1400

پسران بد تا ابد؛ صدرنشین باکس آفیس 2020 در غیاب رقیبان

فیلم پسران بد تا ابد (Bad Boys For Life) یک اثر اکشن کمدی است که امسال پیروز شده تا اینجای کار در صدر جدول باکس آفیس جهانی قرار بگیرد. پسران بد تا ابد را عادل ال اربی و بلال فلاح کارگردانی کرده اند و محصول سونی پیکچرز است.

3 آبان 1400

قوانین جدید جوایز گلدن گلوب برای فیلم های غیرانگلیسی زبان

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود شرط نمایش آثار متقاضیان شاخه بهترین فیلم خارجی را برای اعضای این انجمن در سالن سینما یا اتاق های نمایش در منطقه لس آنجلس به حال تعلیق درآورد.

3 آبان 1400

نشست آن لاین طرح لچک ترنج در اصفهان برگزار می شود

مدیر موزه ملی فرش ایران گفت: نشست آن لاین طرح لچک ترنج در اصفهان روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه در گفتگو با حمید زارعی طراح و مربی فرش دستبافت برگزار می شود.

3 آبان 1400

بیشتر تعرض ها به بیت مشحوت طی 20 سال گذشته اتفاق افتاده است

معاون میراث فرهنگی خوزستان در مورد خبر منتشرشده با عنوان هجوم بی امان حفاران به یک محوطه تاریخی در شوش توضیحاتی را به منظور تنویر افکار عمومی ارائه کرد.

3 آبان 1400

مسابقه مافیا، تمرین شناخت دروغگو

راوی باید مراقب رفتار و حرکت بدن و چهره باشد تا آدم هایی که حرفه ای هستند از راوی حقیقتی را دریافت نکنند. من باید سعی می کردم حرکت چشمم چیزی را لو ندهد.

3 آبان 1400

انواع عایق رطوبتی

عایق رطوبتی چیست؟ یکی از دلایلی که باعث ایجاد خسارت به ساختمان و کاهش عمر مفید آن می شود نم و رطوبت است. به همین منظور عایق بندی ساختمان در برابر رطوبت امری ضروری می باشد.

3 آبان 1400

اجرای کاوش های جدید در تپه هگمتانه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از کاوش های جدید در تپه هگمتانه خبر داد.

3 آبان 1400

فراستی به مناظره طلبیده شد

هوشنگ گلمکانی از مسعود فراستی دعوت کرد تا در یک مناظره شرکت کند.

3 آبان 1400

شما باهوش ترین موجود این سیاره هستید

به گزارش خبرنگاران، کتاب ناشناخته؛ زندگی اسرارآمیز مغز نوشته دیوید ایگلمن؛ دانشمند عصب شناس آمریکایی و استاد دانشگاه استنفورد است که مدیریت شرکت NeoSensory (توسعه دهنده دستگاه های جایگزینی حسی) و مؤسسه علم و قانون را برعهده دارد. ایگلمن برای فعالیت هایش...

3 آبان 1400

کدام اماکن همچنان به دلیل شیوع کرونا تعطیلند؟

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ اماکنی که همچنان به دلیل نگرانی از شیوع کرونا اجازه فعالیت ندارند را گفت.

3 آبان 1400

تو مراقب بیماران باش،من مراقب تو

مؤسسه مهر گیتی چند سالی است که با هدف برطرف تبعیض و حمایت از دانش آموزان محروم و از بین بردن فقر فرهنگی، فعالیتش را با کار ساخت مدرسه،ارسال کتاب و نوشت افزار برای دانش آموزان محروم و حمایت آنها با اعطای بورسیه های آموزشی، آغاز نموده است.

3 آبان 1400

نمایش تصاویر ال ای دی با ماسک هوشمند

تصاویر و متن های دلخواه خود را انتخاب نموده و به صورت ال ای دی در ماسک Lumen به نمایش بگذارید.

3 آبان 1400

اگر مسئله تبعیض را حل کنیم، مردم حاضرند جلوی همه جهان بایستند

فعال رسانه ای گفت: در حکومت دینی حتی یک مورد تبعیض هم پذیرفته نیست. اگر مسئله تبعیض را حل کنیم، مردم حاضرند جلوی همه جهان بایستند.

3 آبان 1400

امارات خریدار طلای قاچاق کنگو، عایدی که صرف گروه های تروریستی می شود

سازمان ملل متحد می گوید میزان تولید و فروش طلا در کشور کنگو به طور منظم ثبت و گزارش نمی شود و قاچاق این فلز گران بها از این کشور آفریقایی افزایش یافته است.

3 آبان 1400

هیچ فعالیتی حذف نمی گردد، از مشورت اهالی نشر استفاده شده است

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی را درباره ساماندهی موسسات تابعه این معاونت ارائه کرد.

3 آبان 1400

واکنش بهنوش بختیاری به اتفاقات آمریکا: مملکتم به همه جای جهان شرف دارد

تسنیم/ بازیگر سینما و تلویزیون به اتفاقات اخیر آمریکا واکنش نشان داد و نوشت: مملکت من به همه جای جهان شرف دارد.

3 آبان 1400

خط و نشان ترامپ برای بولتون

ترامپ این مساله را مطرح نموده که آیا می گردد بولتون را بابت افشای اسرار محرمانه دولتی در کتابی که به زودی توزیع می گردد، مورد بازخواست قرار داد و به زندان انداخت.

3 آبان 1400

چه کسی پالمه را کشت؟

اولاف پالمه، سیاستمدار سوسیال دموکرات، بین سال های 1969 تا 1976 و نیز از 1982 تا 1986 دو دوره نخست وزیر بود. بعضی او را به عنوان معمار سوئد مدرن می شناسند، اما محافظه کاران از رویکرد های ضداستعماری و انتقاد های او از آمریکا دل خوشی نداشتند.

3 آبان 1400

8 اختراع چین باستان که دنیا را تغییر داد

مجله دانشمند - بهاران فراهانی: چین افتخارِ داشتن بیشترین تعداد اختراعاتی را دارد که جهان امروز ما را تغییر داده است. از این میان چهار اختراع بزرگ قطب نما، باروت، کاغذ و چاپ از دستاورد های این کشور است. شاید باورتان نشود، ولی حتی چنگال هم از چین آمده است....

3 آبان 1400
تعداد: (2334)