علم و تکنولوژی

حمایت از بخش خصوصی حمایت از اهداف دولت است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: توقع ما به عنوان بخش خصوصی حمایت است، زیرا حمایت از بخش خصوصی حمایت از اهداف و سیاستگذاری های دولت است.

24 بهمن 1397

وارام؛ رباتی برای پر کردن تنهایی حیوانات خانگی

اگر شما صاحب یک حیوان خانگی هستید که در تمام طول روز در خانه تنها است، ممکن است همیشه نگران خستگی و عدم تحرک آنها باشید.

21 دی 1397

اعلام ویژگی های تراشه های نسل چهارم ساعت های اپل

به گزارش خبرنگاران به نقل از فول، از جمله این سخت افزارها می توان به تراشه های ساعت جدید این شرکت اشاره نمود. اپل وقتی اولین بار ساعت هوشمند نسل اول خود را در سه سال قبل عرضه کرد در آن از تراشه ای موسوم به اس 1 استفاده نموده بود. اما حالا این شرکت تراشه اس...

15 دی 1397

اولین پرواز مسافری در فرودگاه پیغام به زمین نشست

به گزارش خبرنگاران، فرودگاه بین المللی پیغام از زیرمجموعه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان البرز، شهرستان کرج واقع است.

10 دی 1397

افزایش فراوری زیتون در امسال

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی از افزایش فراوری این محصول در امسال اطلاع داد و گفت: با افزایش تعرفه واردات روغن زیتون درصددیم فراوری روغن زیتون را افزایش دهیم و این بخش نیز ضریب خودکفایی ارتقا پیدا کند.

23 آبان 1397

پرسپولیس و کاشیما در حد آسیا بازی نکردند، لیست تیم ملی ضعف دارد

مسعود اقبالی در مصاحبه با خبرنگاران، در خصوص دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: نه پرسپولیس بازی خوبی مقابل کاشیما ارائه داد و نه کاشیما. هر دو تیم پایین تر از سطح اول آسیا به میدان رفتند و اگر بیننده نمی دانست که این مسابقه، فینال آسیا است، از سطح بازی...

20 آبان 1397

احتیاج پزشکی قانونی کهریزک به نیروی انسانی پیگیری گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد حسین مقیمی شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز پزشکی قانونی در کهریزک در جمع خبرنگاران گفت: در سال 97 بودجه این سازمان بر اساس دلار 3 هزار و 700 تومان معین گردیده است، در حال حاضر که نرخ ارز افزایش یافته 2 راه وجود دارد، یا می بایست...

24 مهر 1397

عمران خان کابینه خود را معرفی کرد

عمران خان، نخست وزیر تازه منتخب پاکستان کابینه 20 عضوی خود را معرفی کرد.

20 شهریور 1397

ترامپ دوباره به شبکه های اجتماعی تاخت

رئیس جمهوری آمریکا در توئیت اخیر خود کمپانی های شبکه های اجتماعی را به رفتاری کاملا تبعیض آمیز علیه صدای محافظه کاران و جمهوری خواستار متهم کرد.

20 شهریور 1397

صداوسیما در جاکارتا استودیو زد

معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی برای پوشش کامل و مناسب تر مسابقات آسیایی جاکارتا، در محل اجرای این بازی ها استودیوی تلویزیونی راه اندازی کرد.

20 شهریور 1397

توسعه همکاری های صندوق پژوهش و فناوری با سازمان فاوا شهرداری یزد

نشست آنالیز زمینه های همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان و سازمان فاوا شهرداری یزد برگزار گردید.

20 شهریور 1397

لقاح مصنوعی یوزپلنگ در اسارت امکان سنجی می گردد

به گزارش خبرنگاران، جلیل بادام فیروز رییس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار گزارش مختصری از عملکرد سه ماه گذشته پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار ارائه کرد و گفت: پیرو سیاست های دولت در حوزه محیط زیست چهار حوزه پسماند، آب، گرد و غبار و توانمند سازی کارشناسان...

20 شهریور 1397

کاهش ارزبری 200 میلیون دلاری با استفاده گسترده کودهای زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی افزایش سطح عملکرد کشاورزی را از مزایای کودهای زیستی مطرح نمود و گفت: استفاده از این نوع کودها، کاهش ارزبری 200 میلیون دلاری برای کشور به دنبال دارد.

20 شهریور 1397

پادزهر پیامدهای تورمی جهش ارز چیست؟

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه تلاطمات ارزی باعث گردیده تا طبقات متوسط ضعیف تر از گذشته شوند بر سیستم های مالیات گیری و یارانه ای به عنوان دو ابزار مهم برای ایجاد عدالت در جامعه تاکید نمود.

20 شهریور 1397

دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر توانمندسازی مهارتی می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فنی و حرفه ای بوشهر، عبدالمجید مصلح با اشاره به نقش اساسی آموزش های مهارتی در توانمندسازی دانشجویان گفت: ما از همکاری با آموزش فنی و حرفه ای استقبال می کنیم و ایده آل ما است که در اکوسیستمی که در حال شکل گیری است زنجیره ای از...

20 شهریور 1397

تحصیل 400 هزار دانشجو در 562 مرکز علمی کاربردی کشور

به گزارش خبرنگاران، اخوان بهابادی عصر شنبه در نشست خبری اظهار کرد: هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی مهارت آموزی به دانشجویان است که این نکته وجه تمایز این دانشگاه با سایر مراکز علمی و دانشگاهی است.

20 شهریور 1397

پاکستان جدید عمران خان، زیر سایه قدرت ارتش

عمران خان رسما نخست وزیر پاکستان شد؛ پاکستانی که با نفوذ گسترده ارتش و مشکلات اقتصادی بسیاری روبه رو است. اکنون باید دید نخست وزیر جدید پاکستان با وجود شرایط موجود در کشورش قادر خواهد بود شعار پاکستان جدید را که به محبوبیت او کمک نموده، برآورده کند یا...

20 شهریور 1397

گلوگاه مهد مرغوب ترین انجیر ایران است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا تباکی جمعه شب در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره انجیر گلوگاه با بیان اینکه گلوگاه مهد مرغوب ترین انجیر ایران است اضافه نمود: کوشش برای شناساندن ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گلوگاه در این...

20 شهریور 1397

جام ملت های آسیا بدون VAR

در جام ملت های آسیا 2019 امارات از تکنولوژی VAR استفاده نمی گردد و به جای آن از دو کمک داور پشت دروازه بهره گرفته می گردد.

20 شهریور 1397

دبیرستان های با کیفیت بالای آموزشی در استان بوشهر گسترش یابد

به گزارش خبرنگاران، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در راستای حمایت از دانش آموزان و تقویت علمی آنان کوشش و برنامه ریزی خاصی را در استان داریم.

19 شهریور 1397
تعداد: (51)