آرمان اسدآبادی هنوز هم از بنیادی ترین نیازهای مسلمانان است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه به مناسبت سالروز درگذشت سید جمال الدین اسد آبادی گفت: سید جمال الدین اسدآبادی از پرآوازه ترین و نخستین مصلحان مسلمان دنیا معاصر است که در دوران سیاه استبداد و تحجر، سراسر حیات ثمر بخش خویش را در کوشش جهت اتحاد دنیا اسلام و تربیت مبارزان آزادیخواه مسلمان برای اتحاد اسلامی و بازگشت تمدن اسلامی به دوره طلایی و شکوه و عظمت گذشته اش سپری کرد.

آرمان اسدآبادی هنوز هم از بنیادی ترین نیازهای مسلمانان است

قاسمی اضافه نمود: نهضت بازگشت به خویشتن و اتحاد امت اسلامی که سید جمال در جوامع اسلامی استبدادزده آن روز پایه گذاری کرد، در دوره حیات وی و سالها و دهه ها پس از آن الهامبخش و محرک بسیاری از جنبش ها و خیزش های هویت طلب و آزادیخواه در دنیا اسلام شد. سید جمال برای شناخت علل اصلی عقب ماندگی کشورهای اسلامی و پیدا کردن نسخه های عملی سفرهای طولانی به اطراف و اکناف دنیا بویژه کشورهای اسلامی داشت و برای روشنگری و تشکیل جنبش های بیداری، به انتشار روزنامه عروه الوثقی و توزیع آن در 10 کشور اسلامی آن روز مبادرت کرد. دامنه تاثیرگذاری این روزنامه که با همکاری محمد عبده در پاریش منتشر شد، آنچنان گسترده بود که پس از انتشار 18 شماره به محاق توقیف رفت.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در مورد تاثیر آرا و اندیشه های سیدجمال الدین اسدآبادی در دنیا امروز نیز گفت: آرمان اتحاد اسلامی او، هنوز هم از بنیادی ترین نیازهای امروز مسلمانان است، اما چراغی که او برافروخت هنوز فروزان است. در سالروز درگذشت سید جمال الدین اسدآبادی یاد و نام این اندیشمند و مبارز مسلمان را گرامی می داریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5257

به "آرمان اسدآبادی هنوز هم از بنیادی ترین نیازهای مسلمانان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرمان اسدآبادی هنوز هم از بنیادی ترین نیازهای مسلمانان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید