اتمام تزریق دُز دوم واکسن پاستوکووک ، آغاز مطالعه اثربخشی، 2 هفته پس از تزریق دوم

به گزارش بلاگ پو، مدیر کارآزمایی بالینی فاز 3 واکسن کرونای تولید مشترک ایران و کوبا، آخرین اخبار از فرایند پیشروی پروژه ساخت این واکسن را تشریح کرد.

اتمام تزریق دُز دوم واکسن پاستوکووک ، آغاز مطالعه اثربخشی، 2 هفته پس از تزریق دوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکتر احسان مصطفوی، در توضیح جدیدترین اخبار از این مطالعه گفت: این طرح از ششم اردیبهشت ماه در شهر اصفهان آغاز شد و در 8 شهر کشور داوطلبین وارد مطالعه شدند. تزریق اول واکسن خوشبختانه روی 24 هزار نفر به خاتمه رسید و همچنین روز گذشته (30 خرداد ماه) آخرین تزریق دُز دوم واکسن در شهر بابل انجام شد. همه افرادی که دُز اول را دریافت کردند، در یک ماهه گذشته تزریق دُز دوم را داشتند.

وی اضافه نمود: در مورد دو شهر زنجان و یزد نیز، یک ماه دیگر تزریق دُز یادآور را خواهیم داشت و داوطلبین در این شهر ها 3 دُز واکسن دریافت خواهند کرد.

عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران، تاکید کرد: در مورد کسانی که واکسن دریافت کردند حد مطلوب ایجاد ایمنی در آن ها 2 هفته بعد از تزریق دُز دوم است و ما مطالعه برای بررسی میزان اثربخشی واکسن را پس از 2 هفته از تزریق دوم آغاز خواهیم کرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: داوطلبین در بازه زمانی 2 تا 3 ماه از این زمان، مورد پیگیری قرار خواهند گرفت تا میزان کارآیی واکسن در کاهش موارد علامت دار و فرم های شدید بیماری کرونا تعیین شود.

namasho.com

نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 50314

به "اتمام تزریق دُز دوم واکسن پاستوکووک ، آغاز مطالعه اثربخشی، 2 هفته پس از تزریق دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام تزریق دُز دوم واکسن پاستوکووک ، آغاز مطالعه اثربخشی، 2 هفته پس از تزریق دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید