اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون ها

به گزارش بلاگ پو، یکی از روش های مهاجران غیرقانونی برای عبور از مرزهای کشورها، مخفی شدن در بخش بار کامیون های بزرگ است، اما اختراع یک اسکنر فوق حساس استفاده از این روش را هم ناممکن می نماید.

اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، علاوه بر مهاجران غیرقانونی، قاچاقچیان، تروریست ها و جنایتکاران حرفه ای نیز برای مخفی کردن خود در کانیتنرهای کامیون ها مخفی می شوند. شناسایی این افراد با استفاده از اسکنرهای عادی کار سختی است و معطل کردن کامیون ها در مرز کشورها به منظور بازرسی و یافتن چنین افرادی باعث اتلاف وقت، ایجاد ترافیک و غیره می گردد.

اسکنرهای فعلی که برای شناسایی این متخلفان به کار گرفته می شوند، دقت زیادی ندارند و تنها در صورت عبور بسیار آهسته کامیون ممکن است درست عمل نمایند. اما اسکنر جدید حتی در صورت عبور یک کامیون از برابر آن با سرعت 160 کیلومتر در ساعت هم می تواند افراد مخفی شده در بخش بار را شناسایی کند.

این روش علاوه بر شناسایی افراد برای کشف اقلام مشکوک و غیرقانونی مانند سلاح های گرم نیز قابل استفاده است. فناوری مورد استفاده در اسکنر جدید در اصل برای شناسایی و کشف ستاره ها و سیارات دور دست ابداع شده و با استفاده از آن می توان نور یک لامپ 100 واتی را از فاصله 805 هزار کیلومتری تشخیص داد. این فاصله دو برابر فاصله میان کره زمین و ماه است.

این اسکنر افراد مخفی شده در کامیون را بر مبنای گرمای بدنشان با سرعت شناسایی می نماید و فراوری آن با همکاری دانشگاه کاردیف و شرکت انگلیسی Sequestim انجام شده است. سرعت این اسکنر از بهترین اسکنرهای فعلی موجود در بازار تا 30 برابر بیشتر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10340

به "اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید