استفاده بهینه از صفحات خورشیدی با ابتکار عمل یک ایرانی

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورکالرت، این محقق ایرانی پیروز به ابداع الگوریتمی شده که کارآیی و بهره وری سیستم فتوولتائیک خورشیدی را افزایش داده و حجم انرژی خورشیدی تلف شده به علت کمبود کنترل های موثر در صفحات خورشیدی را کاهش می دهد.

استفاده بهینه از صفحات خورشیدی با ابتکار عمل یک ایرانی

فارسی خود در این مورد گفته است: الگوریتم ابداع شده باعث ارتقای میزان انرژی به دست آمده از صفحات خورشیدی می گردد. سخت افزار مورد استفاده در تک تک صفحات خورشیدی از بهره وری اسمی مشخصی برخوردار است، اما باید سیستم های کنترل گر مناسبی نیز در کنار آنها تعبیه گردد تا حداکثر انرژی ممکن از این صفحات استخراج گردد.

وی افزوده است: ما تغییری در سخت افزار این صفحات خورشیدی ایجاد نکردیم و نیازی به افزودن مدارهای تازه به آنها نیز نداریم. ما تنها رویکرد بهتری را برای کنترل سخت افزار موجود در صفحات خورشیدی در پیش گرفته ایم.

الگوریتم جدید به کنترل گرها امکان می دهد تا نوسانات اتفاق افتاده برای رسیدن به بیشترین میزان فراوری انرژی ازصفحات خورشیدی را بهتر مدیریت نمایند و این مساله اتلاف انرژی جمع آوری شده توسط صفحات یادشده را به حداقل می رساند.

به عنوان مثال از این طریق می توان 138.9 کیلووات ساعت انرژی بیشتر را در یک سال به وسیله 12 ماژول 335 واتی صفحات خورشیدی ذخیره کرد. این رقم در مقیاس بزرگ قابل توجه بوده و به خصوص در کشورهایی که تابش طولانی مدت خورشید در آنها برای مدت زمان زیادی رخ نمی دهد قابل توجه است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11013

به "استفاده بهینه از صفحات خورشیدی با ابتکار عمل یک ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده بهینه از صفحات خورشیدی با ابتکار عمل یک ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید