اسپیس ایکس هر ماه 70 میلیون دلار صرف ساخت 120 ماهواره استارلینک می نماید

به گزارش بلاگ پو، شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس(SpaceX) اواخر ماه گذشته میلادی طرحی را برای تصویب به کمیسیون ارتباطات فدرال ارائه کرد که طی آن ماهیانه 120 ماهواره برای تحقق برنامه استارلینک(Starlink) و فراهم کردن پوشش اینترنت در سراسر جهان می سازد که میلیون ها دلار هزینه در بر دارد.

اسپیس ایکس هر ماه 70 میلیون دلار صرف ساخت 120 ماهواره استارلینک می نماید

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، از آنجا که مأموریت استارلینک با پرتاب ماهواره های بیشتر و بیشتری به مدار زیرین زمین در حال اجرا است، همچنان جزئیات بیشتری در خصوص این ماموریت فاش می گردد.

شرکت اسپیس ایکس در یک ارائه نظارتی به کمیسیون ارتباطات فدرال(FCC) در تاریخ 31 ژوئیه، میزان سرمایه گذاری شرکت در این پروژه، ساخت ترمینال کاربری آینده و همچنین قابلیت های فراوری خود را شرح داده است.

نخستین مأموریت ماهواره ای استارلینک در ماه مه سال 2019 شروع شد. اکنون پس از 9 ماه پرتاب ماهیانه و مستقر کردن بیش از 500 ماهواره در مدار زمین، این مأموریت بزرگترین صورت فلکی ماهواره ای را که تا به امروز دنیا به خود دیده، ایجاد نموده است.

البته این پروژه به هیچ وجه حتی نزدیک به خاتمه خود نیز نیست، زیرا تنها تا قبل از خاتمه امسال میلادی، اسپیس ایکس انتظار دارد ماهواره های بیشتری را طی پنج تا هشت ماموریت دیگر پرتاب کند.

اگرچه این پرتاب ها به طور گسترده ای در سطح عمومی به اشتراک گذاشته شده اند، این شرکت هنوز در خصوص زیرساخت های فراوری ماهواره خود که هنوز تکمیل نشده است، جزئیات چندانی اعلام ننموده است.

اکنون از اطلاعات ارائه شده به FCC مشخص شده است که اسپیس ایکس هر ماه 120 ماهواره در کارخانه ردموند در واشنگتن می سازد. همچنین گویا این شرکت ماهیانه بیش از 70 میلیون دلار صرف توسعه و فراوری هزاران ترمینال کاربری می نماید.

کارخانه ردموند دارای حدود 14 هزار متر مربع فضای کار است که یک سوم آن به مونتاژ ماهواره ها اختصاص یافته است. طبق محاسبات، این بدان معنی است که اسپیس ایکس می تواند ظرف 3 سال با ساخت 4400 ماهواره فاز اول برنامه خود را محقق کند. اما برای رسیدن به فاز دوم با حدود 12 هزار ماهواره و به دنبال آن فاز سوم با حدود 40 هزار ماهواره، اسپیس ایکس احتیاج به ادامه فعالیت خود دارد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: انتخاب
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32464

به "اسپیس ایکس هر ماه 70 میلیون دلار صرف ساخت 120 ماهواره استارلینک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس هر ماه 70 میلیون دلار صرف ساخت 120 ماهواره استارلینک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید