اضافه شدن بخش بین الملل به جشنواره تئاتر مهر کاشان

به گزارش بلاگ پو، خیام وقار کاشانی در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه سال جاری برای اولین بار بخش بین الملل در دو قسمت آموزشی و اجرا به جشنواره سراسری تئاتر مهر اضافه شده است، گفت: امیدواریم شورای نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشاهده ویدئو کارهای ارائه شده در بخش بین الملل و تایید آنها زمینه را برای حضور گروه های تئاتر دیگر کشورها در این جشنواره مهیا کند.

اضافه شدن بخش بین الملل به جشنواره تئاتر مهر کاشان

از وبلاگ مویک دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

وی با بیان اینکه در صورت تایید شورای نظارت سه گروه تئاتر از کانادا، لهستان و آلمان برای حضور و اجرا در جشنواره به کاشان سفر می نمایند، ابراز داشت: دو هنرمند از لهستان که مدیران دو کمپانی تئاتری هم هستند از جمله داوران جشنواره پانزدهم هستند.

دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با اشاره به حضور دو مدرس از ایتالیا و اتریش برای برگزاری دوره های آموزشی مخصوص هنرمندان تئاتر اضافه نمود: علیرضا کوشک جلالی که چند سالی است در آلمان زندگی می نماید، دیگر هنرمند و مدرس هنرهای نمایشی است که برای حضور در جشنواره پانزدهم به کاشان سفر می نماید.

وی توضیح داد: دو نمایش منتخب داوران و یک نمایش منتخب مردم در پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، اواخر زمستان امسال یا اوائل سال آینده در تهران و در قالب هفته تئاتر کاشان به روی صحنه خواهد رفت.

برگزاری 7 کارگاه آموزشی در موضوعات مختلف

وقار کاشانی همچنین از برگزاری هفت کارگاه آموزشی در موضوعات بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه، گریم و همچنین عکاسی تئاتر اطلاع داد و گفت: برگزاری یک سمینار با حضور مدیران و مسئولین و همچنین متخصصین حوزه گردشگری برای استفاده از ظرفیت های جشنواره سراسری تئاتر مهر به منظور توسعه صنعت توریسم و گردشگری از دیگر برنامه های جانبی جشنواره پانزدهم است.

وی با اشاره به چاپ چهار عنوان از نمایشنامه هنرمندان کاشانی ابراز داشت: این نمایشنامه ها در قالب چهار کتاب چاپ شده و در ایام برگزاری جشنواره از آنها رونمایی می گردد.

ضرورت ثبت جشنواره سراسری تئاتر مهر در تقویم رویدادهای فرهنگی

این هنرمند تئاتر و تلویزیون در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی مردم، هنرمندان و مسئولین کاشان ثبت جشنواره سراسری تئاتر مهر در تقویم رویدادهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اضافه نمود: امیدواریم با برگزاری جشنواره پانزدهم و لحاظ شدن استاندارهای کمی و کیفی در برگزاری این دوره از جشنواره، شاهد این اتفاق مهم باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری زنگ تئاتر برای فراگیر کردن هنرهای نمایشی در کاشان گفت: دو ماه قبل از برگزاری جشنواره پانزدهم، دانش آموزان علاقمند به تئاتر در 10 مدرسه کاشان که به صورت پایلوت انتخاب شده اند، در زمینه این هنر نمایشی توسط اساتید کاشانی آموزش می بینند و در ایام برگزاری جشنواره این گروه های نمایشی در مدارس خود برای اجرای نمایش به روی صحنه می فرایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17409

به "اضافه شدن بخش بین الملل به جشنواره تئاتر مهر کاشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن بخش بین الملل به جشنواره تئاتر مهر کاشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید