اعلام جزئیات افزایش سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: میزان سود سهام عدالت مربوط به سال 97 احتمالا از 175 هزار تومان بیشتر خواهد بود و انتظار می رود این رقم بالاتر از 200 هزار تومان باشد.

اعلام جزئیات افزایش سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، جعفر سبحانی اضافه نمود: این سازمان ملزم به اینکه هرساله سود از شرکت های سرمایه پذیر دریافت و به حساب مشمولان سهام عدالت واریز کند. وی اظهارداشت: خوشبختانه دو سال متوالی سود از شرکت های سرمایه پذیر وصول و به حساب مشمولان واریز شده است. تاکنون 42 میلیون نفر از مشمولان با ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت سود خود را از این سازمان دریافت نموده اند.

سود ناشی از عملکرد سال اقتصادی 97

وی اضافه نمود: سود ناشی از عملکرد سال اقتصادی 97 شرکت های سرمایه پذیر همانند دوساله گذشته دریافت و به مشمولان پرداخت خواهد شد. سبحانی اظهارداشت: لازمه تحقق پذیری این مهم برگزاری مجامع تمامی شرکت های سرمایه پذیر است تا بصورت دقیق معلوم گردد سود عملکرد سال 97 شرکت های مزبور به چه میزان است.

سبحانی گفت: طبق معمول سال اقتصادی اکثر شرکت ها انتها اسفندماه هر سال و زمان برگزاری مجامع 31 تیر ماه می تواند باشد. مشاور سازمان خصوصی سازی اضافه نمود: سال اقتصادی چند شرکت از جمله هلدینگ خلیج فارس که سود خوبی برای سهام عدالت اختصاص می دهد خردادو مجمع این شرکت اواخر مهر برگزار خواهد شد به همین دلیل تا انتها مهر ماه امسال بطور دقیق نمی توان میزان دقیق سود سهام عدالت سال 97 را پیش بینی کرد.

افزایش سود

وی اظهارداشت: بدون شک میزان سود سال 97 در مقایسه با سال های 95 و 96 بیشتر خواهد بود. سبحانی گفت: سال 95 مشمولی که سهم کامل یک میلیون تومانی داشت یا جزء دهک ها تخفیف دار بود به ازای هر فرد 150 هزار تومان سود تعلق گرفت که این رقم برای سال 96 به میزان 175 هزار تومان بود.

وی اضافه نمود: میزان سود سهام عدالت مربوط به سال 97 به یقین از 175 هزار تومان بیشتر خواهد بود و انتظار می رود این رقم بالاتر از 200 هزار تومان باشد. مشاور سازمان خصوصی سازی اظهارداشت: به نظر می رسد بتوان عدد دقیق سود سهام سال 97 را نیمه آبان ماه امسال اعلام نمود.

سبحانی گفت: واریز سود یک فرآیندی دارد که باید دید ابتدا کدام گروه ها مشمول خواهند بود اما تصور می گردد برمبنای سال گذشته از اواخر آذر یا اوائل دی ماه امسال بتوان عملیات واریز سود سهام عدالت را انجام داد.

پرداخت یا عدم پرداخت سود سهام عدالت سال های 88 و 89

سبحانی همچنین در مورد پرداخت یا عدم پرداخت سود سهام عدالت در سال های 88 و 89 به بعضی از مشمولان شرح داد: سود های پرداختی در سال های مورد اشاره خلاف قانون بود و مجلس در همان زمان مصوبه ای گذراند که دولت وقت حق واریز سود سهام عدالت را ندارد چرا که 10 ساله سهام عدالت هنوز تمام نشده بود.

وی اضافه نمود: انتها سال 85 که طرح سهام عدالت آغاز شد تا انتها سال 94 طی این 10 ساله سود باید از شرکت های سرمایه پذیر دریافت و به حساب خزانه واریز می شد. مشاور سازمان خصوصی سازی اظهارداشت: کسانی هم که در همان مقطع زمانی سود دریافت نموده بودند سازمان این وجوه را از مبلغ سرمایه در سهام عدالت آنان کسر کرد چون کسانی که سود دریافت نموده اند با افرادی که سود دریافت ننموده اند نباید یکسان باشند.

سبحانی گفت: به طور کلی در طول 10 سال در مجموع 532 هزار تومان برای هر مشمولی از محل آورده سود شرکت های سرمایه پذیر سرمایه و دارایی فراوری و به یک معنا دارای سهم شدند. سبحانی اضافه نمود: افرادی که سود دریافت نموده بودند وافرادی که سود دریافت ننموده بودند فرقی در میزان سهام آنان نمی کند.

وی در ادامه یادآورشد: افرادی که در سال های 88 و 89 سود دریافت ننموده بودند اکنون در حال دریافت سود بیشتری هستند و اشخاصی که سود دریافت نموده بودند از میزان سرمایه 532 هزار تومانی آنان کسر و به تبع سود کمتری هم دریافت می نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12246

به "اعلام جزئیات افزایش سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات افزایش سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید