افتتاح یک ایستگاه مترو نو در تهران

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل متروی تهران گفت: به اینکه پس از افتتاح یک ایستگاه و 5 ورودی در دوره نو مدیریت شهری مرکز و طی 2 ماه گذشته، اینک نوبت به هفدهمین ایستگاه خط 7 رسیده است تا با بهره برداری از آن، خط مذکور یک گام مهم دیگر به تکمیل نزدیکتر شود. در واقع با اتمام عملیات اجرایی، این ایستگاه آماده افتتاح شده است.

افتتاح یک ایستگاه مترو نو در تهران

به گزارش ایسنا، علی امام با اعلام مطلب فوق افزود: ایستگاه توحید به عنوان یکصد و چهل و یکمین ایستگاه شبکه متروی تهران، در تقاطع خیابان آزادی و بزرگراه شهید نواب صفوی و در مرز منطقه ها 2،6،10 و 11 واقع شده است.

تقاطعی بودن این ایستگاه با خط 4 مترو و همچنین مجاورت با 4 منطقه شهر، ایستگاه مورد نظر را به یکی از مبادی سفر مهم و استراتژیک مرکز تبدیل کرده است.

البته در فاز نخست بهره برداری از ایستگاه توحید در خط 7، از سالن فروش بلیت خط 4 و گالری های ارتباطی به عنوان جهت دسترسی به سکوی خط هفت استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه افزود: بهره مندی حداکثری از تولیدات داخلی در این ایستگاه که یکی از عمیق ترین ایستگاه های خط 7 با عمق میانه 46 متر از سطح زمین است، از جمله ویژگی های آن به شمار می آید. ایستگاه توحید بین ایستگاه های مدافعان سلامت و شهید نواب صفوی واقع شده است.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، تمام عملیات اجرایی احداث این ایستگاه اعم از خاکبرداری، حمل بار، مصالح و تجهیزات صرفاً از طریق یک شفت عمیق 35 متری صورت پذیرفته تا پس از 6 سال انتظار، ایستگاه توحید تقدیم شهروندان صبور مرکز شود.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 59625

به "افتتاح یک ایستگاه مترو نو در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک ایستگاه مترو نو در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید