امتناع برج سازان از ساخت فضاهای آموزشی

به گزارش بلاگ پو، عضو شورای شهر تهران گفت: انبوه سازان به تعهدات خود مبنی بر ساخت فضای آموزشی همراه با ساخت برج عمل نکرده اند.

امتناع برج سازان از ساخت فضاهای آموزشی

احمد مسجد جامعی عضور شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه مناطق 5 و 22 کمبود سرانه های آموزشی دارند، گفت: کسانی که در منطقه 22 برج سازی کرده اند به تعهدات خود مبنی بر اختصاص مکانی برای فضای آموزشی و ساخت و ساز فضا های آموزشی اقدام نکرده اند و تنها برج ساخته اند.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این تخلف از طرف انبوه سازان سر زده و وزارت مسکن باید در این مورد پاسخگو باشد، اظهار کرد: در قوانین برج سازی در مورد وظایف برج سازان تاکید شده که وقتی می خواهند یک برجی را بسازند فضا های آموزشی مورد نیاز آن را هم باید فراهم کنند که متاسفانه این وضعیت در مناطق 5 و 22 بیشتر دیده می شود.

به گزارش خبرنگاران برج سازان در شرایطی ملزم به احداث مدرسه هستند که برجی دارای 200 واحد و یا بیشتر بسازند.

اگرچه اغلب، برای این نوع برج ها هم مدرسه ساخته نمی َشود، اما برج سازان برای فرار از این قانون برج هایی با 199 واحد می سازند تا ملزم به ساخت مدرسه به ازای آن نباشند.

انتهای پیام /

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15208

به "امتناع برج سازان از ساخت فضاهای آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتناع برج سازان از ساخت فضاهای آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید