انجام عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید در شیراز

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/فارس یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: عمل جراحی پیشرفته کاشت حلزون شنوایی با کمک پروتزهای جدید، برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعضای ابوعلی سینا شیراز، با موفقیت انجام شد.

انجام عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید در شیراز

دکتر سید بصیر هاشمی دوشنبه 30 دیماه با اشاره به امکانات و تجهیزات جدید بیمارستان پیوند ابوعلی سینا که امکان انجام عمل های جراحی پیشرفته اتولوژی در این مرکز را فراهم کرده است، گفت: پس از بررسی های لازم، عمل کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید، برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا انجام شد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هاشمی با بیان اینکه استفاده از پروتزهای جدید در اینگونه اعمال جراحی، برای نخستین بار در ایران انجام شده است، بیان کرد: تا به امروز بیش از یک هزار و 700 عمل کاشت حلزون شنوایی در شیراز انجام شده است و تعداد بسیاری از نعمت شنوایی و تکلم برخوردار شده اند.

او ادامه داد: به دنبال این اقدامات و پیشرفت ها، امسال نیز اعمال جراحی فوق تخصصی کاشت ساقه مغز(ABI) و همچنین سمعک کاشتنی استخوانی، برای گروه دیگری از ناشنوایان و برای نخستین بار در شیراز انجام شد.

هاشمی اضافه نمود: کاشت حلزون شنوایی، بیشتر برای بچه هایی که به صورت مادرزادی با ناشنوایی مطلق به دنیا می آیند، یا پس از تولد ناشنوا می شوند، کاربرد دارد، همچنین هرچه این عمل جراحی در سنین کمتر انجام شود، نتایج بهتری دارد.

رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس تاکید کرد: با توجه به شیوع بالای ناشنوایی، سیاست های کمیسیون کشوری کاشت حلزون شنوایی، توسعه منطقی مراکز کاشت در سطح کشور و دسترسی بهتر و آسان تر نیازمندان به این خدمت است.

بیمارستان آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای ابوعلی سینا، با همت نیکوکاران عرصه سلامت و پزشکان مطرح استان فارس و کشور، در شهر صدرای شیراز مشغول ارایه خدمت به بیماران است.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19205

به "انجام عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید