انعام دادن در تور نیوزیلند چگونه است؟

به گزارش بلاگ پو، پاداش در نیوزیلند یک سیستم مبتنی بر شایستگی واقعی می باشد، زیرا لازم نیست که در رستوران ها، هتل ها، کافه ها، سالن ها و همچنین در تاکسی ها انعامی پرداخت گردد، مگر اینکه خدماتی واقعاً بیش از انتظار ارائه گردد. افراد در نیوزیلند معمولا دستمزد مناسب و معقول را می گیرند. قاعده کلی این است که هیچ تعهدی برای پرداخت انعام وجود ندارد و حتی بعضی انعام را رد می نمایند و این موضوع بهتر است موجب تعجب شما نگردد. فقط زمانیکه سرویس بالاتر و فراتر از حد انتظار و تعریف شده به شما ارائه می گردد برای نشان دادن قدردانی خود می توانید انعام پرداخت کنید.

انعام دادن در تور نیوزیلند چگونه است؟

حال اگر احتیاج به پرداخت انعام شد بهتر است چه مبالغی را مد نظر داشته باشید؟

برای خدمه کافه : اگر ظرف انعام در محل تسویه حساب وجود داشت با خیال راحت چند سکه نیز به عنوان پاداش درون آن بیندازید.

برای گارسون رستورانها : چند دلار حداکثر تا 10 درصد مبلغ کل صورت حساب غذایتان را می توانید به عنوان انعام پرداخت نمایید.

برای راهنمای تور بومی (خارجی) : 5 دلار یا حداکثر 5 درصد مبلغ تور خاصی که ایشان راهنمای آن بودند را می توانید پرداخت کنید.

پادوها، پیشخدمت و نظافت چی : به ازای حمل هر چمدان برای پادوها یا پیشخدمت به میزان 1 تا 2 دلار درنظر بگیرید و به ازای هر شب ماندن1 تا حداکثر 5 دلار برای نظافت چی در صورت ارائه خدمات خاص انعام دهید.

برای نگهبان یا دربان: اگر برای راحتی شما کاری انجام دادند غیر از باز و بسته کردن درب، مثلاً راستا را نشان دادند، توصیه های راهبردی در سفر شهری به شما دادند، جهت رزرو مکان یا کاری به شما کمک کردند و خلاصه به شما کمک رسانند بهتر است 10 تا 15 دلار نیز به آن ها انعام دهید.

اگر از سایر خدمات شهری مثل آرایشگاه، Spa و غیره استفاده کردید با اینکه انعام اصلاً مورد انتظار نمی باشد اما بهتر است حداکثر 5 تا 10 درصد مبلغ فاکتور را به عنوان انعام پرداخت نمایید.

در خصوص تاکسی و سایر محلهای صرف نوشیدنی بهتر است اصلاً انعام پرداخت نکنید و در صورت احتیاج حداکثر به جامانده حساب تا 1 دلار بعدی را بگویید که برای خودش نگه دارد.

منبع: مجله سفر
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24840

به "انعام دادن در تور نیوزیلند چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعام دادن در تور نیوزیلند چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید