با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: تصور کنید با مردی ازدواج کنید و بعد بفهمید او عادت های بدی دارد که اصلاح پذیر نیستند. اولین چیزی که آروز می کنید چیست؟ احتمالا می گویید ای کاش قبلا می دانستم مردی که چنین ویژگی هایی دارد برای ازدواج مناسب نیست.

با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!

خب ما حالا در این مطلب نکاتی را به شما می گوییم که ضروری است پیش از ازدواج بدانید. البته پیدا کردن مردی که کامل باشد غیرممکن است (گشتیم نبود، نگرد نیست!)، ولی این دلیل نمی گردد استاندارد ها را کنار بگذاریم و با کسی ازدواج کنیم که عادات آزاردهنده ای دارد. شما باید با مردی ازدواج کنید که کاملا مناسب شما باشد. هر چند نقاط ضعفی خواهد داشت (همه ما داریم، مگر نه؟!)، اما نقطه ضعف با عادت فرق می نماید.

عادت ها چیز هایی هستند که ما طی سال ها یادگرفته ایم انجام شان دهیم؛ با رفتار های ما عجین شده اند و آن ها را ناخودآگاه انجام می دهیم. این عادت ها نه تنها ممکن است شما را آزرده نمایند، بلکه عملا تغییر دادن رفتار یک مرد غیر ممکن است! اگر مردی هرکدام از ده عادت زیر را داشته باشد، مناسب ازدواج نیست.

همواره بهانه می آورد

انگار هیچوقت نمی تواند یک جواب کامل و مستقیم به شما بدهد و در عوض، متوسل به بهانه هایی بچه گانه و بی اساس می گردد. هر بار که او بهانه ای می تراشد، نابالغ بودن خودش را به شما نشان می دهد. در ضمن این احتمال هم وجود دارد که دروغ می گوید. بهانه آوردن، کار بچه هاست و شما می خواهید با یک مرد ازدواج کنید نه با یک بچه!

کوته فکر و متعصب است

مرد هایی که کوته نظر هستند واقعا شما فرسوده می نمایند. آروز می کنید کاش به جای اینکه تمام آخر هفته را پای تماشای فوتبال بنشینند، قبول می کردند که کار جالب تری انجام دهند، دست از تشر زدن برمی داشتند یا اینقدر دیگران را قضاوت نمی کردند. برخی از مرد ها انگار نسبت به موضوعاتی خاص، دید بازتری دارند، اما در سایر زمینه ها، کوته فکر هستند.

این ویژگی هم آزاردهنده است، چون می تواند روابط شما را هم آلوده کند. مثلا تصور کنید یک قرار کاری با همکار مردتان دارید و دقیقا می دانید در چه موردی قرار است مصاحبه کنید چه اتفاقی قرار است بیفتد، اما همسرتان به او اعتماد ندارد و به شما می گوید همه مرد ها فقط از شما رابطه جنسی می خواهند و شما نباید به دیدار این مرد بروید. اگر همسر شما همچنان در قرن نوزدهم سِیر کند و نگرش محدود آن دوران را داشته باشد، لایق ازدواج با شما نیست.

داد و فریاد می نماید

مردی که عادت دارد زود از کوره دربرود و داد و فریاد راه بیندازد، هیچ امیدی به اصلاحش نداشته باشید، چون این عادتی است که از بین رفتنی نیست. اگر با مردی آشنا شده اید که داد می زند و هوار می کشد و توهین کلامی به دیگران می نماید، خیلی زود از او فاصله بگیرید و ترکش کنید.

زیر قول هایش می زند

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید مدام زیر قول هایش می زند، علامت خوبی نیست. این رفتار او اعلام می نماید که این عادت بد را سالهاست با خود دارد و امیدی به تغییرش نیست. وفای به عهد نکردن او شما را فرسوده و رنجور خواهد نمود. یک یا دو بار زیر قول زدن شاید مشکل عظیمی نباشد، اما اگر این رفتار ادامه پیدا کند، باید آن را پرچم قرمزی بدانید که بروز مسائل عظیم بعدی را نشان می دهد. به زبانی دیگر بگوییم؛ او با زیر قول زدن هایش به شما بی احترامی می نماید و ارزشی برای رابطه تان قائل نیست و شما را یک احمق فرض نموده است. بدقولی های او نشاندهنده این است که به اندازه کافی به شما اهمیت نمی دهد و احتمالا در آینده هم تغییر نخواهد نمود.

دروغ می گوید

اگر مردی که می خواهید با او ازدواج کنید، با وقاحت تمام به چشم های شما نگاه می نماید و به شما دروغ می گوید و با اینکه شما آشکارا می دانید این یک دروغ است، اما او زیر بار نمی رود، یک هشدار جدی است که این مرد قابل اعتماد نیست. دروغگویی عادت بدی است که به راحتی در رفتار انسان جا خوش می نماید، اما به سختی می توان از آن خلاص شد. اگر بیشتر از یک مورد، دست مرد مقابل تان را رو کردید پس باید این را بدانید که او مناسب ازدواج نیست.

شما برای او در اولویت نیستید

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید شما را به دیگران ترجیح نمی دهد باید از خودتان بپرسید: پس چه زمانی من الویت او خواهم بود؟! جواب، هرگز است. مرد هایی که همسرشان برای شان الویت ندارد معمولا عادت به رفیق بازی دارند یا کار و سرگرمی شان برای آن ها الویت دارد. برای اینگونه مردها، عشق آخرین چیزی است که سراغش خواهند رفت. فکر نکنید می توانید این عادت را از سرش بیندازید.

انحصارطلب و وابسته است

در ابتدا کمی وابستگی ایرادی ندارد، حتی قشنگ هم هست. اما وقتی مدتی از آغاز رابطه تان گذشته و او همچنان بسیار انحصارطلب و وابسته است، عادتی است که احتمالا نمی تواند آن را ترک کند. این مرد به احتمال زیاد یک سلطه گر است که دوست دارد همواره شما را کنترل کند و تحت فرمان او باشید. چنین مردی مناسب زندگی مشترک نیست.

دوست دارد همواره در بحث ها بَرنده باشد

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید، با پیروزی در بحث و جدل های تان احساس رضایت و خوشنودی می نماید و اگر غیر از این باشد، برآشفته شده و نارضایتی خود را به روشی ناخوشایند بروز می دهد، پس عادت بدی دارد که پرچم قرمزی برای شماست. در یک رابطه هیچ کدام تان نباید با آروزی بُرد وارد بحث شوید، بلکه هدف از بحث و مصاحبه این است که راه حلی پیدا کنید که مناسب هر دو طرف باشد.

مسئولیت پذیر نیست

وقتی زیر بار اشتباهات مان نمی رویم و مسئولیت اشتباه خود را نمی پذیریم، مانند بچه ها رفتار می کنیم. اگر تقصیر را گردن شخص دیگری بیندازیم که دیگر بدتر! تازه بدتر از این ها هم این است که به خودمان فرصت درس دریافت از اشتباهات مان را نمی دهیم. اگر این ویژگی هایی است که در مرد مقابل تان می بینید، با او ازدواج نکنید.

سبک زندگی ناسالمی دارد

اگر زیاد سیگار می کشد و ...، اما شما سبک زندگی سالمی دارید، باید خیلی هوشمندانه تصمیم بگیرید؛ درست است که هر کسی که اراده کند می تواند سیگار کشیدن و ... را ترک کند و عادت های سالم را جایگزین کند، اما اگر این مرد قبلا برای ترک کردن کوشش نموده و پیروز نشده، پس بهتر است فکر ازدواج با او را از ذهن تان بیرون کنید.

منبع: beautyandtips

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: برترین ها
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29094

به "با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید