برنامه های اسپانیا برای حضور در نمایشگاه فیزیکی کتاب فرانکفورت

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال جاری به صورت مجازی در حال برگزاری است و این درحالی است که اسپانیا از هم اکنون برنامه های خود را برای حضور در نمایشگاه سال 2022 به عنوان مهمان افتخاری اعلام نموده است.

برنامه های اسپانیا برای حضور در نمایشگاه فیزیکی کتاب فرانکفورت

اتحادیه ناشران اسپانیا که در این کشور با عنوان فدراسیون ناشران شناخته می گردد با همکاری وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا سایت و پلتفرمی دیجیتالی برای حمایت از ناشران و معرفی کتاب های اسپانیایی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال جاری راه اندازی نموده اند.

اسپانیا که به عنوان مهمان افتخاری این نمایشگاه در سال 2022 معرفی شده است، میخواهد از هم اکنون کتاب های خود را در عرصه بین المللی معرفی کند. این پلتفرم دیجیتال با عنوان کتاب هایی از اسپانیا نامگذاری شده است و قرار است زمینه ای برای گسترش فرهنگ و ادبیات اسپانیا در سراسر دنیا فراهم کند.

پلتفرم مذکور (iprlicense.com) در اصل تلاشی از سوی وزارت فرهنگ اسپانیا و فدراسیون ناشران این کشور برای آمادگی بیشتر ناشران و نویسندگان این کشور برای حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دو سال دیگر است که اسپانیا قرار است با عنوان مهمان افتخاری در آلمان حضور داشته باشد.

چندی پیش ناشران اسپانیایی با راه اندازی کمپینی در سطح کشور سعی در زنده نگه داشتن کتابفروشی ها و فعالیت آنها در ایام شیوع کرونا شدند. آنها هشتگی در شبکه های اجتماعی با عنوان همه چیز با کتابفروشی آغاز می گردد ایجاد کردند و از دولت و مردم خواستند که در ایام قرنطینه کتابفروشی ها را فراموش ننمایند.

ناشران اسپانیایی در نامه ای سرگشاده خطاب به مردم و مقامات دولتی درخواست های خود را در چند جمله خلاصه کردند: حمایت از خرید کتاب برای تقویت کتابخانه ها، ایجاد برنامه ای تضمینی برای تبلیغ کتاب در بین شهروندان، یاری به ناشران اسپانیایی برای فروش کتاب در خارج از کشور و برنامه حمایت از کتاب های درسی.

حالا وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا با همکاری 97 ناشر این کشور پلتفرم کتاب هایی از اسپانیا را راه اندازی نموده و سعی دارند زمینه بیشتری برای رونق کتاب های به زبان اسپانیایی در کشورهای مختلف دنیا به خصوص کشورهای آمریکای لاتین ایجاد نمایند.

ماریا خوزه گالوز رئیس اداره کتاب وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا درباره راه اندازی این پلتفرم می گوید: معرفی کتاب های اسپانیایی زبان به کشورهای دیگر هدف اصلی این پلتفرم است ولی بیشتر از آن قصد داریم این کتاب ها را در فضای مجازی بیشتر گسترش دهیم. تقویت ادبیات و قدرت و خلاقیت زبان اسپانیایی هدف اصلی ماست.

وی گفت: در شرایط کنونی که ویروس کرونا همه دنیا را درگیر نموده است سعی داریم با این پلتفرم کتاب های اسپانیایی را در اختیار افراد قرار دهیم و بتوانیم به ناشران اسپانیایی زبان در جهت حفظ شغل و حیات خود یاری کنیم. به نظر می رسد سال های آینده برای ناشران اسپانیایی روشن خواهد بود.

میگوئل باررو رئیس فدراسیون ناشران اسپانیا هم اظهار امیدواری کرد که راه اندازی این وب سایت بتواند تا حدی به ناشران و نویسندگان اسپانیایی برای معرفی آثار خود در نمایشگاه های بین المللی از جمله نمایشگاه کتاب فرانکفورت یاری کند.

الویرا مارکو مدیر غرفه اسپانیا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیز درباره این اتفاق صحبت کرد و گفت: به وسیله این سایت ناشران اسپانیایی بیشتر از گذشته قادر به همکاری با خارجی ها و به خصوص نمایشگاه کتاب فرانکفورت خواهند شد. سال جاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت بخشی به صورت دیجیتال برگزار خواهد شد و این فرصت خوبی است که فعالیت و موفقیت این پلتفرم به آزمایش گذاشته گردد.

وزارت فرهنگ اسپانیا برای تقویت فعالیت این سایت و ترجمه کتاب های مختلف به زبان های اسپانیایی توسط ناشران این کشور هزینه ای معادل 400هزار یورو اختصاص داده است.

پیش از این اسپانیا، وزارت فرهنگ ایتالیا نیز پروژه ای مشابه با عنوان کتاب هایی از ایتالیا آغاز نموده بود که با هدف تقویت ناشران برای حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت بود. ایتالیا مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال 2023 است و وزارت فرهنگ این کشور میخواهد از همین حالا آمادگی ناشرانش را برای حضور در نمایشگاه تقویت کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35960

به "برنامه های اسپانیا برای حضور در نمایشگاه فیزیکی کتاب فرانکفورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های اسپانیا برای حضور در نمایشگاه فیزیکی کتاب فرانکفورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید